This site has been archived on 27/01/17
27/01/17

Navigācijas ceļš

Izraudzītais jaunās eiro monētas dizainparaugs!

ES pilsoņi un iedzīvotāji ir izraudzījuši dizainparaugu jaunajai piemiņas eiro monētai, kas izveidota par godu Ekonomikas un monetārās savienības un vienotās valūtas desmitajai gadadienai.

Piemiņas monētas, ko rotās šis zīmējums, laidīs apgrozībā visās eiro zonas dalībvalstīs no 2009. gada janvāra.

Zīmējums rāda, ka eiro vainago ilgu tirdzniecības attīstības vēsturi, kas sākas aizvēsturiskos laikos (uz to norāda primitīvisma stilā ieskicētais cilvēka zīmējums) un turpinās līdz Ekonomikas un monetārās savienības izveidei.


Monētas dizainparauga izvēle balsojot


Balsošanā, kas norisinājās no 2008. gada 31. janvāra līdz 22. februārim, varēja iesaistīties visi Eiropas Savienības pilsoņi un iedzīvotāji. Balsotāji varēja izvēlēties kādu no 5 dizainparaugiem, kurus iepriekš bija atlasījuši Eiropas naudas kaltuvju direktori. Kopumā balsošanā iesaistījās 141675. Uzvarējušais dizainparaugs saņēma 41.48% no balsīm.

>> skatīt rezultātus 

Uzvarējušā dizainparauga autors ir Grieķijas Bankas tēlnieks Georgs Stamatopuloss. Piemiņas monētas, ko izgatavos pēc šī parauga, laidīs apgrozībā visās eiro zonas dalībvalstīs no 2009. gada janvāra.

Apsveicam mūsu uzvarētāju!

Uzvarētājs no Polija saņems balvu — ļoti vērtīgu euro kolekcijas monētu komplektu.


Prize

 

Piemiņas monētas


Tā ir otrā reize, kad visas eiro zonas valstis laidīs apgrozībā eiro monētu ar kopīgu zīmējumu arī valsts simbolikai paredzētajā pusē. Pirmā šāda veida monēta bija divu eiro piemiņas monēta par godu Romas līguma piecdesmitajai gadadienai 2007. gadā.

Piemiņas monētām vienmēr ir divu eiro nominālvērtība. Tās ir paredzētas apritei visā eiro zonā, un, protams, arī monētu kolekcionāri izrāda par tām interesi.

Citi rīki

  • Izdrukas versija 
  • Samazināt tekstu 
  • Palielināt tekstu