This site has been archived on 27/01/17
27/01/17

Navigatsioonitee

Uue euromündi võidukujundus!

ELi kodanikud ja elanikud on nüüdseks valinud kujunduse uuele 2-eurosele mälestusmündile, millega tähistatakse majandus- ja rahaliidu ning ühisraha euro kasutuselevõtu kümnendat aastapäeva.

Võitnud kujundusega mündid võetakse käibele kõikides euroala liikmesriikides alates jaanuarist 2009.

Kujundus sümboliseerib euro kasutuselevõttu kui viimast sammu kaubanduse pikas ajaloos, mis on arenenud eelajaloolisest kaupade vahetamisest (tähistatud tahtlikult primitiivse joonisega) kuni majandus- ja rahaliidu loomiseni.

Hääletus mündi kujunduse valimiseks


Hääletamine toimus 31. jaanuarist 22. veebruarini ning sellest võisid osa võtta kõik Euroopa Liidu kodanikud ja elanikud. Hääletajad said valida 5 kujunduse vahel, mille olid eelnevalt välja valinud Euroopa rahapajade direktorid. Hääletusel osales 141675 inimest. Võidukujundus sai 41.48% häältest.

>> Tulemused

Võitnud kujunduse autor on Kreeka Panga skulptor George Stamatopoulos. Võitnud kujundusega mälestusmündid võetakse käibele kõikides euroala liikmesriikides alates jaanuarist 2009.

Õnnitlused võitjale


Võitjale, kelle elukohariik, on juba teel hinnaliste euro meenemüntide komplekt   

PrizeMälestusmündid


Ühise kujundusega münt lastakse kõigis euroala riikides välja teistkordselt. 2007. aastal võeti ühiselt ringlusse 2-eurone mälestusmünt Rooma lepingu 50. aastapäeva tähistamiseks.

Kõik mälestusmündid on alati 2-eurosed ning mõeldud käibimiseks kogu euroalal, ehkki nad pakuvad sageli suurt huvi ka kollektsionääridele.

Lisatööriistad

  • Trükiversioon 
  • Tekst väiksem 
  • Tekst suurem