Strona zarchiwizowana dnia 04/05/2010
04/05/2010

Ścieżka nawigacji

  • Print version
  • Decrease text
  • Increase text
Tytuł
KONSULTACJE SPO£ECZNE W SPRAWIE PRZYSZ£EJ STRATEGII „UE 2020”
Obszary polityki
Sprawy ogólne i instytucjonalne
Grupy docelowe
Wszystkie zainteresowane strony
Czas trwania konsultacji
Od 24.11.2009 r. do 15.01.2010 r. Konsultacje społeczne na ten temat zostały zakończone
Cel konsultacji

Przewodniczący José Manuel Barroso przedstawił program działania dla Komisji w kolejnej kadencji. W dokumencie tym określił również swoją wijzę Unii Europejskiej w 2020 r. Uważa on, że przezwyciężenie obecnego kryzysu powinno równocześnie stanowić punkt wyjścia do nowej, zrównoważonej, społecznej gospodarki rynkowej, gospodarki inteligentniejszej i bardziej przyjaznej środowisku, w której nasz dobrobyt będzie rezultatem innowacji i lepszego wykorzystania zasobów, a wiedza – kluczowym elementem. Aby dokonać tych przemian, Europa potrzebuje wspólnego planu działania: strategii „UE 2020".

Strategia ta powinna umożliwić UE całkowite wyjście z kryzysu i przyspieszyć przejście na inteligentną i przyjazną środowisku gospodarkę. Nowa strategia będzie się opierać na sukcesach wznowionej w 2005 r. strategii lizbońskiej, która koncentrowała się na wzroście i zatrudnieniu, a także dążyć do usunięcia pewnych niedociągnięć.

Komisja zamierza przedstawić oficjalny projekt strategii „UE 2020" na początku przyszłego roku, tak aby szefowie państw i rządów UE mogli zatwierdzić go na swoim spotkaniu zaplanowanym na wiosnę 2010 r. Do tego czasu Komisja chciałaby poznać Państwa opinie na temat niektórych proponowanych rozwiązań dotyczących przyszłej strategii UE do roku 2020. Aby uzyskać więcej informacji, proszę kliknąć na link:
http://ec.europa.eu/eu2020

Zobacz dokument konsultacyjny
COM(2009)647 pdf - 203 KB [203 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)
Dokumenty źródłowe i inne, powiązane konsultacje
EU 2020
Lisbon strategy for growth and jobs
Dane kontaktowe
dział KomisjiKomisja Europejska
Sekretariat Generalny
Unit D1
e-mailEU2020@ec.europa.eu
adres pocztowyKomisja Europejska
B – 1049 Bruksela
Zobacz odpowiedzi English (en)
Aby zapewnić przejrzystość, organizacje zostały poproszone o podanie do wiadomości publicznej istotnych informacji na swój temat poprzez zarejestrowanie się w rejestrze grup interesu oraz zobowiązanie się do przestrzegania jego kodeksu postępowania. Odpowiedzi przedłożone przez organizacje niezarejestrowane są publikowane oddzielnie.
Wyniki konsultacji i kolejne etapy działania
-
Ochrona danych osobowychSzczególne oświadczenie w sprawie ochrony prywatności pdf - 20 KB [20 KB] English (en)