Veebisait on arhiveeritud (04/05/2010)
04/05/2010

Navigatsioonitee

  • Print version
  • Decrease text
  • Increase text
Pealkiri
AVALIK KONSULTATSIOON SEOSES TULEVIKUSTRATEEGIAGA EL 2020
Poliitikavaldkond/-valdkonnad
Üld- ja institutsionaalsed küsimused
Sihtrühm(ad)
Kõik huvitatud pooled
Konsultatsiooni kestus
Alates 24.11.2009 kuni 15.01.2010 See avalik konsultatsioon on nüüd lõppenud
Konsultatsiooni eesmärk

Kui Euroopa Komisjoni president Barroso tutvustas oma uut programmi, siis esitas ta visiooni, milline peaks Euroopa Liit olema 2020. aastal. President usub, et väljumisel praegusest kriisist peaksime jõudma sellisesse uude jätkusuutlikku sotsiaalsesse turumajandusse, mis on senisest arukam ja keskkonnasäästlikum, kus meie jõukus tuleneb innovatsioonist ja ressursside paremast kasutamisest ning mille peamiseks sisendiks on teadmised. Selle muutuse ellukutsumiseks vajab Euroopa ühist raamistikku, EL 2020 strateegiat.

Strateegia peaks võimaldama ELil kriisist täielikult taastuda ning liikuda kiiresti aruka ja keskkonnasäästliku majanduse suunas. EU 2020 toetub 2005. aastal taaskäivitatud Lissaboni strateegia saavutustele. Lissaboni strateegia keskendus majanduskasvule ja töökohtade loomisele, samas EU 2020 pöörab tähelepanu ka mõnedele selle strateegia kitsaskohtadele.

Komisjon kavatseb esitada strateegiat EL 2020 käsitleva ametliku ettepaneku järgmise aasta alguses, pidades silmas võimalust, et 2010. aasta kevadine Ülemkogu saaks selle heaks kiita. Vahepealsel ajal soovib komisjon strateegia EL2020 tarbeks kuulda teie seisukohti mõnede üldiste poliitiliste ettepanekute suhtes. Lisateave:
http://ec.europa.eu/eu2020

Vaadake konsultatsioonidokumenti
COM(2009)647 pdf - 104 KB [104 KB] български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)
Viitedokumendid ja muud asjakohased konsultatsioonid
EU 2020
Lisbon strategy for growth and jobs
Kontaktandmed
vastutav talitusEuroopa Komisjon
Peasekretariaat
Unit D1
e-postEU2020@ec.europa.eu
postiaadressEuroopa Komisjon
B-l049 Brüssel
Vaadake laekunud vastuseid English (en)
Läbipaistvuse huvides on organisatsioonidel palutud esitada asjakohane teave enda kohta, registreerudes huvide esindajate registris ning nõustudes järgima selle käitumisjuhendit. Kui organisatsioon ei ole end registreerinud, avaldatakse tema seisukohad registreeritud organisatsioonidest eraldi.
Konsultatsiooni tulemused ja edasised sammud
-
Isikuandmete kaitseIsikuandmete kaitse põhimõtted pdf - 20 KB [20 KB] English (en)