Tato stránka byla uložena do archívu 04/05/2010
04/05/2010

Cesta

  • Print version
  • Decrease text
  • Increase text
Název
Konzultace o budoucí strategii „EU 2020“
Oblast(-i)
Obecné a institucionální záležitosti
Cílová(-é) skupina(-y)
Všechny zainteresované subjekty
Trvání konzultace
Od 24.11.2009 do 15.1.2010 Konzultace je už ukončena
Cíl konzultace

Při představování programu nové Komise její předseda José Manuel Barroso také nastínil svou vizi Evropské unie v roce 2020. Podle Barossa by mělo být překonání současné krize zároveň novým začátkem udržitelného sociálně tržního hospodářství, které bude promyšlenější a ekologičtější, kde naše prosperita bude vycházet z inovací a lepšího využívání zdrojů a kde klíčovým vstupem budou znalosti. K této transformaci potřebuje Evropa společný program: strategii „EU 2020“.

Díky této strategii by EU měla krizi úspěšně překonat a urychlit svůj přechod k promyšlenému a ekologickému hospodářství. Strategie „EU 2020“ bude vycházet z úspěchů, kterých bylo dosaženo v rámci Lisabonské strategie od jejího oživení v roce 2005, jež se zaměřilo na růst a zaměstnanost, ale pokusí se také napravit některé její nedostatky.

Komise chce předložit návrh strategie „EU 2020“ na začátku příštího roku, aby ji vedoucí představitelé členských států EU mohli schválit během svého setkání na jaře 2010. Mezitím by Komise ráda získala vaše názory na některé navrhované širší politické aspekty této budoucí strategie. Další informace naleznete na:
http://ec.europa.eu/eu2020

Zobrazit podkladový dokument ke konzultaci
COM(2009)647 pdf - 213 KB [213 KB] български (bg) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)
Referenční dokumenty a související konzultace
EU 2020
Lisbon strategy for growth and jobs
Kontaktní údaje
příslušný útvarEvropská komise
Generální sekretariát
Unit D1
e-mailEU2020@ec.europa.eu
poštovní adresaEuropean Commission
B-1049 Brussels
Zobrazit příspěvky English (en)
V zájmu transparentnosti vyzývá Komise organizace, aby se zaregistrovaly do rejstříku zástupců zájmových skupin, a poskytly tak veřejnosti údaje o sobě, a aby se zavázaly k dodržování příslušného kodexu chování. Příspěvky neregistrovaných organizací budou zveřejněny odděleně od příspěvků organizací registrovaných.
Výsledky konzultace a další kroky
-
Ochrana osobních údajůProhlášení o ochraně osobních údajů pdf - 20 KB [20 KB] English (en)