Navigatsioonitee

Print versionDecrease textIncrease textSubscribe to our RSS Feed
DG Interpretation Conference Video Portal
DG Interpretation Conference Streaming Portal
EU careersTREATY of Lisboneurope directPresidency
DG Interpretation

Mitmekeelne veebiülekanne online-vestlusega

Virtuaalkonverentsidel kombineeritakse sageli erinevaid meedialahendusi. Suulise tõlke peadirektoraat kasutab enamasti :

  • "Veebiülekanne" – võimaldab mujal asuvatel inimestel jälgida konverentsi kõigis keeltes, millele koosolekuruumis on sünkroontõlge;


  • Interaktiivne online-vestlus. Mujal asuvad osalejad saavad lähetada küsimusi ja kommentaare oma emakeeles. Kui vastus pakub laiemat huvi, siis edastakse see küsimuste ja vastuste voorus ühisaruteluks; see loetakse kohtumisruumis ette ning mujal asuvad osalejad saavad vastuse veebistriimingu kaudu. Kui küsimus on tehnline või üldist huvi ei paku, siis vastavad eksperdid online´is otse (kirjalikult).

Virtuaalkonverentsid

Näide virtuaalkonverentsist

Euroopa Komisjon korraldab võimalikele pakkumis- või konkursimenetluses osalejatele "läbirääkimiste päeva".

Vastamiseks vajalik teave edastatakse veebstriimingu kaudu. Brüsselis asuvad Euroopa Komisjoni töötajad kasutavad selgitusteks slaide. Oma kodumaal internetiühendusega arvutist striimingut jälgivad pakkujad võivad online-vestlusliini kaudu küsimusi esitada; ametnikud vastavad küsimustele (pärast tõlget, kui see on olemas) mõne minuti jooksul.

Veel üks virtuaalkonverentsi näide: teaduslik konverents

Euroopa Komisjon korraldab konverentsi Brüsselis või mõnes konverentsikeskuses mujal Euroopas. Konverentsiruum mahutab 400 osalejat, kuid kas kogu konverentsil või mõnel ettekandel on rohkem huvilisi, kes tahavad kuulata ja küsimusi esitada.

Huvilised, kellele ei jätku konverentsil istekohti või kes ei saa kohale sõita, saavad kogu üritust jälgida otseülekandes ning vaadata slaide sama hästi kui kohapeal olles. Nad saavad kuulata kõiki keeli, millesse on sünkroontõlge. Virtuaalosalejad saavad "online-vestlusliini" kaudu küsimusi esitada või lihtsalt jälgida arutelu; Euroopa Komisjoni töötajad vastavad online-küsimustele kirjalikult või kui need pakuvad laiemat huvi, siis veebiülekandes küsimuste ja vastuste voorus.

Virtual conferences

 

 

Kuidas osaleda?

Virtuaalkonverentsil osalemiseks tuleb ühineda:

  • veebiülekande ja
  • online-vestlusega.

 

Online-vestlustest teavitamise leheküljel on tavaliselt ka lingid. Kui osalemine on piiratud, siis saadetakse lingid e-postiga või tuleb striiminguleheküljele sisenemiseks sisestada parool.

Näite niisuguse tehnoloogia kasutamisest pakub virtual facilities within the ManagEnergy Initiativeexternal link , mille Euroopa Komisjoni energia ja transpordi peadirektoraat töötas välja koos suulise tõlke peadirektoraadiga.

Üksikasjalikuma teabe saamiseks kirjutage e-posti aadressil : scic-newtech@ec.europa.euexternal link