Navigācijas ceļš

Print versionDecrease textIncrease textSubscribe to our RSS Feed
DG Interpretation Conference Video Portal
DG Interpretation Conference Streaming Portal
EU careersTREATY of Lisboneurope directPresidency
DG Interpretation

Videokonference, kas apvienota ar tūlītēju ziņojumapmaiņu

Uz šo brīdi videokonferenču standarti (piem., ITU-T H.320, izmantots kopā ar ISDN līnijām, vai H.323 integrēto projektu (IP) tīklos) neatbilst tehniskajām prasībām, kas izvirzītas sinhronajai tulkošanai, kā noteikts standartā ISO-2603external link un Jauno tehnoloģiju izmantošanas kodeksāexternal link, kuru pieņēmušas daudzas iestādes un konferenču tulki

Parastais videokonferenču aprīkojums ir ar video un audio pārraides frekvenču joslas platuma ierobežojumiem, un tas ir iemesls, kāpēc sinhrono tulkošanu nevar nodrošināt pasākumiem no attālām vietām (t.i., kad tulki fiziski nepiedalās). Dažas jaunās paaudzes videokonferenču iekārtas, kuru pamatā ir video (H.264) un audio (AAC-LD) standarti, krasi uzlabojušas kopējo kvalitāti, bet tā joprojām nesasniedz vajadzīgo līmeni.

Mutiskās tulkošanas ĢD var nodrošināt mutisko tulkošanu interaktīvām videokonferencēm tad, ja ir pieejamas „pārraides kvalitātes” iekārtas un attiecīgas sakaru līnijas (satelītu vai zemes pārraides IP ar „Pakalpojuma kvalitātes” garantiju).

Sanāksme Internet tīklā

Protams, dažos gadījumos, kad tikai parastais aprīkojums ir pieejams, ja attāli dalībnieki, kas fiziski neatrodas konferences telpā, lielāko laika daļu ir pasīvi (t.i., seko notiekošajam un vēlas tikai pa reizei uzdot jautājumus vai izteikt piezīmes), tūlītējas ziņojumapmaiņas programmrīks var nodrošināt zināmu interaktivitāti. Apsvērumi no attālām vietām tiek nosūtīti kā rakstiski paziņojumi caur Internet tīklu uz darbstaciju, kas atrodas tur, kur atrodas tulki. Sanāksmju telpā, jautājumi, kas parādās uz galvenā datora ekrāna, tiek nolasīti un iztulkoti. Tādējādi sinhrono tulkošanu var nodrošināt attāli (ar noteikumu, ka vajadzīgie audio kanāli ir pieejami attāli).

Among the several instant messaging tools, "chatting" tools are best. Normal e-mail software cannot be used because of the delays introduced by mail server store-and-forward mechanisms. Some forms of instant messaging systems, like those compliant with T.120 also offers additional features like application sharing and white board and file transfer.

For more detailed information send a message to scic-newtech@ec.europa.euexternal link