Naršymo kelias

Print versionDecrease textIncrease textSubscribe to our RSS Feed
DG Interpretation Conference Video Portal
DG Interpretation Conference Streaming Portal
EU careersTREATY of Lisboneurope directPresidency
DG Interpretation

Vaizdo konferencijos ir momentinis žinučių siuntimas

Iki šiol vaizdo konferencijų standartai (t.y., ITU-T H.320, taikytas ISDN linijoms, ar H.323, skirtas IP tinklams) neatitiko techninių sinchroninio vertimo reikalavimų, nustatytų ISO-2603external link standarte ir Naujųjų technologijų kodekseexternal link, patvirtintame daugelio profesionalių konferencijų vertėjų žodžiu

Įprastinių vaizdo konferencijų priemonių vaizdo kokybė ir garso perdavimo sparta yra ribota, todėl neįmanoma sinchroniškai versti iš toli (t. y. kai vertėjo žodžiu nėra greta) siunčiamų komentarų žodžiu. Tam tikra naujos kartos vaizdo konferencijų įranga, paremta vaizdo (H.264) ir garso (AAC-LD) standartais, užtikrina daug geresnę kokybę, bet reikiamo lygio dar nepasiekta.

Vertimo žodžiu GD galės pasirūpinti sinchroniniu interaktyviosios vaizdo konferencijos vertimu, kai bus sukurta „ transliacijos kokybės“ įranga ir tinkamos ryšio linijos (palydovinės arba antžeminės IP transliacijos linijos su „ Paslaugos kokybės“ garantija).

Interneto susitikimai

Kai kuriais atvejais, kai prieinamos tik įprastinės priemonės, jei toli esantys dalyviai didžiąją laiko dalį būna pasyvūs (t. y. stebi tai, kas vyksta, ir tik retkarčiais pateikia klausimų ar komentarų), tam tikros formos dialogą gali užtikrinti momentinio žinučių siuntimo programa. Tekstinės žinutės iš tolimų vietų internetu atsiunčiamos į kompiuterį, prie kurio sėdi vertėjai žodžiu. Posėdžių salėje pagrindinio kompiuterio ekrane parodyti klausimai perskaitomi ir išverčiami. Taigi sinchroninis vertimas gali būti užtikrintas ir tolimose vietose (jeigu tose vietose veikia reikiami garso kanalai).

Iš kelių egzistuojančių momentinio žinučių siuntimo priemonių geriausios yra interneto pokalbių priemonės. Įprastinių elektroninio pašto programų naudoti negalima, nes dėl pašto serverių saugojimo ir siuntimo mechanizmų žinutės vėluoja. Kai kurios momentinio žinučių siuntimo sistemos, pavyzdžiui, tos, kurios atitinka T.120 reikalavimus, suteikia papildomų galimybių bendrai naudotis programomis, „baltąja lenta“, siųsti rinkmenas.

Jei pageidaujate išsamesnės informacijos, atsiųskite žinutę adresu scic-newtech@ec.europa.euexternal link