Ścieżka nawigacji

Print versionDecrease textIncrease textSubscribe to our RSS Feed
DG Interpretation Conference Video Portal
DG Interpretation Conference Streaming Portal
EU careersTREATY of Lisboneurope directPresidency
DG Interpretation

Czaty internetowe w wielu językach

 

Multilingual chatKomisja Europejska organizuje czaty internetowe w wielu językach, podczas których politycy rozmawiają z obywatelami dzięki programom typu Instant Messenger.

Przebieg dyskusji można śledzić w różnych językach. Bieżące tłumaczenie pytań (z określonych języków) zapewnia DG ds. Tłumaczeń Ustnych.

Odpowiedź komisarza (lub innego uczestnika debaty) jest tłumaczona na język, w którym zadano pytanie. Czaty zazwyczaj odbywają się późnym popołudniem i trwają kilka godzin. Zawiadomienia o planowanych czatach oraz wyjaśnienia dotyczące udziału w nich są dostępne na specjalnej stronie internetowej poświęconej czatom w portalu Europaexternal link.

Istnieją dwa sposoby uczestnictwa w czacie: Multilingual chat

  • najpopularniejszym rozwiązaniem jest przeglądarka internetowa ( Internet Explorer,external linkNetscape Navigatorexternal link, Operaexternal link, Safariexternal link, Firefoxexternal link, itp.) ze środowiskiem Java;
  • osoby bardziej zaznajomione z oprogramowaniem do czatowania mogą korzystać z komunikatora internetowego (IRC).

Można aktywnie uczestniczyć w dyskusji online i zadawać pytania, albo jedynie śledzić dyskusję. Aby uzyskać połączenie z czatem, należy podać następujące informacje:

  • preferowany kanał językowy;
  • pseudonim (nick) (odpowiedzi będą kierowane na podany pseudonim).

Prosimy zapoznać się również z opisem konferencji transmitowanych na żywo w Internecie połączonych z czatem internetowym.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, prosimy wysłać wiadomość na adres scic-newtech@ec.europa.euexternal link.