Navigācijas ceļš

Print versionDecrease textIncrease textSubscribe to our RSS Feed
DG Interpretation Conference Video Portal
DG Interpretation Conference Streaming Portal
EU careersTREATY of Lisboneurope directPresidency
DG Interpretation

Sinhrono tulku darbavieta

Daudzās konferenču norises vietās ir iebūvētas kabīnes un aprīkojums sinhronajai tulkošanai.

Ja nav pieejamas statiskas kabīnes, sinhronie tulki strādā pārvietojamās kabīnēs.

Eiropas Komisijas galvenajā konferenču centrā Centre de Conférence Albert Borschette (CCAB) katrā no pieciem stāviem ir četras sanāksmju telpas ar sinhronās tulkošanas kabīnēm

 

Komisijas vislielākajā konferenču zālē, kas atrodas Charlemagne ēkā, ir 23 kabīnes.

 

Berlaymont ēkā, kur atrodas Eiropas Komisijas galvenā pārvalde, ir pavisam 10 sanāksmju telpas, kas aprīkotas sinhronās tulkošanas vajadzībām.

Zālē notiekošajam jābūt labi redzamam no kabīnēm. Kabīnēm jābūt ērtām, skaņu necaurlaidīgām, aprīkotām ar gaisa kondicionētāju, labu apgaismojumu un ērtiem krēsliem, un visiem delegātiem jābūt no kabīnēm tieši un labi redzamiem.

Kabīnēm un aprīkojumam ir ieviesti ISO standarti..

ISO 2603external link – 1998 (iebūvētas kabīnes)

ISO 4043external link – 1998 (pārvietojamas kabīnes)

SCIC strādā saskaņā ar pastiprinātiem ISO  standartiem, kas tulkiem nodrošina lieliskus darba apstākļus un palīdz delegātiem sniegt viskvalitatīvāko tulkojumu.

Ja esat iesaistīts tādas konferenču vai sanāksmju telpas būvniecībā, kurā plānots mutiskās tulkošanas aprīkojums, mēs iesakām sazināties ar Mutiskās tulkošanas ģenerāldirektorāta Sanāksmju infrastruktūras pārvaldības struktūrvienību, lai saņemtu padomus un ieteikumus.

"Viņš strādā spāņu valodas kabīnē…"

Tulku vidū „strādāt kabīnē” vienkārši nozīmē tulkot. Bet, kad runā, ka tulks strādā noteiktā „kabīnē”, tas nozīmē, ka runā arī par tulka aktīvo valodu vai — Mutiskās tulkošanas ģenerāldirektorātā — par tulkošanas struktūrvienību, kurai tulks pieder. Mutiskās tulkošanas ĢD ir viena tulkošanas struktūrvienība vai kabīne katrai oficiālajai ES valodai.