Cesta

Print versionDecrease textIncrease textSubscribe to our RSS Feed
DG Interpretation Conference Video Portal
DG Interpretation Conference Streaming Portal
EU careersTREATY of Lisboneurope directPresidency
DG Interpretation

Mezinárodní spolupráce

GŘ pro tlumočení s pomocí GŘ pro vzdělávání a kulturuexternal link a evropských univerzit podílejících se na projektech tematických sítí (TNP) iniciovalo a zahájilo dva projekty postgraduálních studií. Tyto vzdělávací programy umožňují zúčastněným univerzitám z různých zemí posilovat spolupráci, sdílet odborné znalosti a šířit osvědčené postupy v daných oborech.

Jednou ročně pořádá GŘ pro tlumočení konferenci univerzit, které se účastní zástupci univerzit, vlád států a evropských a mezinárodních institucí.

Evropský kurz konferenčního managementu

Evropský kurz kongresového managementu je první postgraduální program připravující studenty na manažerskou kariéru v rychle rostoucím evropském kongresovém průmyslu.

Každý den se v Evropě konají tisíce kongresů, zasedání a obchodních výstav. Tyto události hrají významnou úlohu v hospodářském životě kontinentu. Na zajištění jejich organizace jsou třeba profesionálové s řadou specializovaných dovedností.

Konference univerzit GŘ pro tlumočení (dříve GŘ SCIC)

  • 18th DG Interpretation - Universities Conference: "Translating and Interpreting for our citizens Deutsch (de) English (en) français (fr) " ( Brussels 27-28 March 2014)
  • 17th DG Interpretation - Universities Conference : " New modes of learning Deutsch (de) English (en) français (fr)  " ( Brussels 21-22 March 2013)
  • 16th DG Interpretation - Universities Conference : " Tradition and Innovation Deutsch (de) English (en) français (fr) " ( Brussels 15-16 March 2012)
  • 15th DG Interpretation - Universities Conference : " Interpreting in a Globalised World Deutsch (de) English (en) français (fr) " ( Brussels 17-18 March 2011)
  • 14th DG Interpretation - Universities Conference : " Conference Interpreting Today English (en) " ( Brussels 18-19 March 2010)
  • 13th DG Interpretation - Universities Conference : " The next Generation English (en) " ( Brussels 06.03.2009)
  • 12th DG Interpretation - Universities Conference : " Trusted Partners English (en) " - A Commitment to Multilingualism (Brussels 25.04.2008)
  • 11th DG Interpretation-Universities Conference: " Training for the future English (en) " ( Brussels 11.05.2007)
  • 10th DG Interpretation-Universities Conference: " A new multilingualism strategy English (en) " ( Brussels 10.03.2006)
  • 9th DG SCIC-Universities Conference: " EU 25 : A first review English (en) " ( Brussels 04.03.2005 )
Pracovní skupina SCIC-IAMLADP pro odbornou přípravu jazykových pracovníků English (en)