Navigācijas ceļš

Page navigation

Citi rīki

Piedalieties diskusijā par ES!

Politiķi no Eiropas Komisijas dosies uz jūsu reģionu, lai uzzinātu jūsu domas par jūsu tiesībām un Eiropas Savienības nākotni

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu aicinājis sākt plašu diskusiju DeutschEnglishfrançaisportuguês par viņa izteiktajiem priekšlikumiem ekonomikas un monetāro savienību padarīt ciešāku un izveidot leģitīmu politisku savienību.

Viņš teica, ka šai apspriešanai ir jānotiek gan katrā valstī atsevišķi, gan visas ES mērogā. Atsaucoties uz šo aicinājumu, Komisija nākamo 15 mēnešu laikā visās ES dalībvalstīs rīko vairākas apspriedes ar iedzīvotājiem. Pirmā notika 27. septembrī Kadisā (Spānijā) English.

Šī ir jūsu iespēja pa tiešo ar ES politiķiem runāt par savām tiesībām un to, kādā Eiropā gribat dzīvot un ko cerat sagaidīt no Eiropas Savienības.

Šajos tā sauktajos dialogos ar pilsoņiem var piedalīties ikviens, un to tiešraide būs redzama internetā. Dalībnieku pulkā būs arī vēlēti politiķi — vietējo un reģionālo pašvaldību un valsts parlamenta deputāti.

Šīs diskusijas ir viens no Eiropas Pilsoņu gada (2013) sastāvdaļām. Visā šā gada gaitā sabiedrības uzmanību pastiprināti pievērsīs ES pilsoņu tiesībām.

Jūsu pausto viedokli ņems vērā turpmākajos Komisijas priekšlikumos par jūsu tiesību nostiprināšanu un tādu Savienību, kurā tās tiek pilnībā ievērotas.

Eiropas Komisija vēlas runāt ar jums. Runājiet, lai jūs sadzird.

Kas ir Eiropas Savienības pilsonība?

Mēs visi esam ne vien savas valsts, bet arī Eiropas Savienības pilsoņi. Papildus tiesībām, ko jums garantē jūsu valsts, jums ir arī tiesības, kas noteiktas ES līgumos un ES Pamattiesību hartā English.

Piemēram, ES pilsoņiem ir tiesības dzīvot, strādāt, ceļot un iepirkties jebkur visās 27 ES dalībvalstīs.

Sīkāk par ES pilsoņu tiesībām

Eiropas Pilsoņu gads 2013 Englishfrançais

Mūsu mērķis ir atvieglot iedzīvotāju ikdienu DeutschEnglishfrançais