Sti

Kontakt
RSS feed
Send til en venSend til en venPrintPrint

Europa-Kommissionen
Repræsentationen i Danmark
Europa-Huset
Gothersgade 115
1123 København K
Tlf: 33 14 41 40
Fax: 33 11 12 03

E-mail: eu-dk@ec.europa.eu
Hjemmeside: http://ec.europa.eu/danmark

Organisationsoversigt pdf - 89 KB [89 KB]   
 

Repræsentationschef
Laurs Nørlund

laurs.norlund@ec.europa.eu
33 41 40 10

Leder af Presse & Medier
Jens Ring

jens.ring@ec.europa.eu
33 41 40 20

Leder af Information og Arrangementer
Martin Åström

martin.astrom@ec.europa.eu
33 41 40 14

 

Repræsentationens tjenester fra A til Å

Aktindsigt
Thomas Peter Rolff Christiansen

thomas.christiansen@ec.europa.eu
33 41 40 26

AV-materiale, bestilling af

33 14 41 40

Besøg ved institutionerne

poul.bjerregaard-thomsen@ec.europa.eu
33 41  40 35

Information til presse og medier

thomas.christiansen@ec.europa.eu
33 41 40 26

IT
Steffen Arnecke

steffen.arnecke@ec.europa.eu
33 41 40 28

Info-materiale, bestilling af
Servicecenteret

/ec.europa.eu/danmark/publikationer/bestil/index_da.htm
33 41 40 24

Klager til Europa-Kommissionen
Bjørn Digholm

bjorn.digholm@ec.europa.eu
33 41 40 18

Netværk
Lissi Højer Vilhelmsen

lissi-hojer.vilhelmsen@ec.europa.eu
33 41 40 13

Praktik/ansættelse i sprogtjenesterne:
Anders Bock

anders.bock@ec.europa.eu
33 14 41 40

Praktikanter/ Stagiaires/ansættelse ved institutionerne
Ellen Søgaard

ellen.soegaard@ec.europa.eu
33 41 40 31

Regnskab og administration
Jytte Ipsen

jytte.ipsen@ec.europa.eu
33 41 40 30

Sproglige spørgsmål
Anders Bock

anders.bock@ec.europa.eu
33 14 41 40

Webmaster
Thomas Peter Rolff Christiansen

thomas.christiansen@ec.europa.eu
33 41 40 26

 

Seneste

Flere
Seneste opdatering: 01/07/2014  |Til toppen