Sti

Kontakt
RSS feed
Send til en venSend til en venPrintPrint

Europa-Kommissionen
Repræsentationen i Danmark
Europa-Huset
Gothersgade 115
1123 København K
Tlf: 33 14 41 40

E-mail: eu-dk@ec.europa.eu
Hjemmeside: http://ec.europa.eu/danmark 
 
Organisationsoversigt pdf - 51 KB [51 KB]

Fungerende repræsentationschef
Michael Vedsø

michael.vedso@ec.europa.eu
33 41 40 10

Presse- og mediechef
Jens Ring

jens.ring@ec.europa.eu
33 41 40 20/40 44 81 40

Event- og kommunikationschef
Niels Bertil Rasmussen

niels-bertil.rasmussen@ec.europa.eu
33 41 40 14

 

Repræsentationens tjenester fra A til Å

Aktindsigt
Thomas Peter Rolff Christiansen

thomas.christiansen@ec.europa.eu
33 41 40 26

Besøg ved institutionerne
Thomas Thode

thomas.thode@ec.europa.eu
33 14 41 40

Information til presse og medier
Jens Ring

jens.ring@ec.europa.eu
40 44 81 40

IT
Steffen Arnecke

steffen.arnecke@ec.europa.eu
33 41 40 28

Info-materiale, bestilling af
Servicecenteret

/ec.europa.eu/danmark/publikationer/bestil/index_da.htm
33 41 40 24

Klager til Europa-Kommissionen
Bjørn Digholm

bjorn.digholm@ec.europa.eu
33 41 40 18

Netværk (Biblioteker m.m.)
Lissi Højer Vilhelmsen

lissi.vilhelmsen@ec.europa.eu
33 41 40 13

Praktik/ansættelse i sprogtjenesterne:
Anders Bock

anders.bock@ec.europa.eu
33 14 41 36

Praktikanter/ Stagiaires/ansættelse ved institutionerne
Ellen Søgaard

ellen.soegaard@ec.europa.eu
33 41 40 31

Regnskab og administration
Jytte Ipsen

jytte.ipsen@ec.europa.eu
33 41 40 30

Sproglige spørgsmål
Anders Bock

anders.bock@ec.europa.eu
33 14 41 36

Webmaster
Thomas Peter Rolff Christiansen

thomas.christiansen@ec.europa.eu
33 41 40 26

 

Seneste

Flere
Seneste opdatering: 08/07/2016  |Til toppen