ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE

Novinky

Pages

Frans_Timmermans©EC
27/10/2016

Letošní pracovní program navrhuje 21 klíčových iniciativ a prezentuje 18 nových návrhů v rámci programu REFIT, jimiž mají být stávající předpisy EU zkvalitněny tak, aby dobře sloužily svému účelu. Pracovní program se orientuje na hmatatelné výstupy. Uvádí 34 prioritních projednávaných návrhů, jež Komise předložila v uplynulých dvou letech a jejichž urychlené přijetí v Parlamentu a Radě může přinést v praxi reálný posun.

Komise s Evropským parlamentem a Radou nyní vypracuje společnou deklaraci, jejímž cílem je přetvořit návrhy bez průtahů v činy a nabídnout občanům konkrétní výsledky.

partnerství se zeměmi, jako je Niger, Nigérie, Senegal, Mali a Etiopie ©EU
24/10/2016

Komise představila dne 18. října svou první zprávu o pokroku dosaženém při provádění rámce partnerství se třetími zeměmi: nový přístup EU k efektivnějšímu řízení migrace ve spolupráci se zeměmi původu a tranzitu začíná přinášet ovoce.

Koordinovaný přístup mezi orgány EU a členskými státy, který byl zaveden po přijetí sdělení, přinesl zásadní obrat v míře koordinace a společného strategického plánování.

Kategorie:
Vnější vztahy a zahraniční věci
Jean-Claude Juncker©EC
24/10/2016

Komise k migraci: Spolupráce se třetími zeměmi začíná přinášet ovoce * Summitu EU dominovalo jednání o Rusku a volné dohodě s Kanadou * Českou republiku navštívila evropská komisařka Věra Jourová * Komise vyzvala státy, aby více bojovaly s nekalými obchodními praktikami * EU diskutovala s Čínou o obchodu, investicích a digitální ekonomice

Zaregistrujte se pro odběr týdeníku na emailu: COMM-REP-PRG-TYDENIK@ec.europa.eu.

Nová vydání jsou pravidelně publikována na webu Zastoupení Evropské komise v ČR v rubrice Novinky.

Kategorie:
EU v kostce
žena s kufříkem procházející přes bezpečnostní kontrolu na letišti©EU
17/10/2016

Evropská komise dnes představuje první ze série měsíčních zpráv o pokroku, kterého bylo dosaženo v úsilí o vytvoření účinné a udržitelné bezpečnostní unie.

Kategorie:
Doprava a cestování
evropský týden programování01©EU
14/10/2016

Čtvrtý ročník evropského týdne programování proběhne ve dnech 15.–23. října 2016. Miliony dětí, mladých lidí, rodičů, učitelů, podnikatelů i politiků se opět sejdou ve třídách i na velkých akcích po celé Evropě s cílem naučit se programovat.

Základní myšlenkou projektu je ukázat, jak lze přenést nápady do praxe díky programování. Cílem je programování zviditelnit, zbavit jej tajemnosti a nabídnout motivovaným lidem, aby se jej společně naučili.

Kategorie:
Kultura, vzdělávání a mládež, Věda a technologie
eu_border_and_coast_guard2©EU
10/10/2016

Hranice EU začala chránit Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž * Záruky pro mladé fungují, počet nezaměstnaných mladých Evropanů klesá * EU odsouhlasila ratifikaci Pařížské dohody * Mezinárodní společenství se zavázalo k další pomoci pro Afghánistán *

Zaregistrujte se pro odběr týdeníku na emailu: COMM-REP-PRG-TYDENIK@ec.europa.eu.

Nová vydání jsou pravidelně publikována na webu Zastoupení Evropské komise v ČR v rubrice Novinky.

Kategorie:
EU v kostce
european_border_and_coast_guard1©EU
07/10/2016

Dne 6. 10. 2016 Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž oficiálně zahájila svoji činnost necelý rok poté, co Komise navrhla její zřízení.

Evropské agentura pro pohraniční a pobřežní stráž stavící na základech Frontexu bude přispívat k účinnějšímu řízení migrace, zlepšení vnitřní bezpečnosti Evropské unie a k ochraně volného pohybu osob.

Evropskou pohraniční a pobřežní stráž tak nyní tvoří Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž a vnitrostátní orgány členských států, které jsou odpovědné za správu hranic, včetně pobřežní stráže, jestliže vykonává úkoly spojené s ochranou hranic.

Kategorie:
Vnější vztahy a zahraniční věci
doctor©EU
07/10/2016

Evropská komise dnes zveřejnila Společnou zprávu o zdravotnických systémech a fiskální udržitelnosti, ve které hodnotí fungování zdravotnictví v jednotlivých členských státech.

Zpráva zároveň dává doporučení, jak udržet na uzdě rostoucí výdaje na zdravotnictví a dlouhodobou péči vzhledem ke stárnutí populace a i v budoucnu zajistit dostupnou kvalitní péči pro všechny.  

Tato zpráva je společným dílem Evropské komise a Výboru pro hospodářskou politiku, odborného týmu, kde jsou zastoupeny všechny členské státy.

eurokomisařka_věra_jourová©EU
06/10/2016

Organizovaný zločin v dnešní době dosahuje každoročně miliardových zisků tím, že obchází vnitrostátní předpisy a uniká trestnímu stíhání.  Žalobcům v jednotlivých státech často chybějí nástroje, aby mohli pracovat rychle a účinně na nadnárodní úrovni. Evropa musí v zájmu všech daňových poplatníků spojit síly a zřídit Úřad evropského veřejného žalobce.

Kategorie:
Spravedlnost a práva občanů
Investice do Evropy #invest EU a ozubené kolečka ©EU
29/09/2016

Zástupci Evropské komise v ČR (ZEK) a Evropské investiční banky v ČR (EIB) se ve dnech 3.-5. října zúčastní Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně (BVV), aby zástupcům velkých českých podniků, a odborníkům z byznysu i veřejného sektoru přiblížili možnosti financování a získání úvěrů z tzv. Investičního plánu pro Evropu.

Pages