ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE
Novinky
logo Evropské komise s obrázkem mobilu ©EU
26/09/2016

Od 15. června 2017 budou Evropané za využívání mobilních zařízení ve všech státech EU platit stejně jako v domovské zemi. Na telefonování, psaní SMS nebo připojení k internetu se nebudou vztahovat časová ani objemová omezení. Komise to navrhla v přepracovaném prováděcím nařízení, které napříč EU stanoví pravidla pro ukončování roamingových poplatků.

Vylepšený přístup nabízí mobilním operátorům mechanismus pro obranu proti případnému zneužití nových pravidel.

Záruka se bude zakládat na uvedení místa bydliště nebo stabilní vazby na určitou zemi EU.

předseda Evropské komise J.-C. Juncker©EU
21/09/2016

Juncker: EU potřebuje více investic pro růst a zaměstnanost * EU musí lépe zabezpečit své hranice * Modernizace autorského práva v EU: Novináři a autoři musí dostávat spravedlivé odměny * Přezkum víceletého rozpočtu EU: Potřebujeme větší flexibilitu a méně byrokracie * Předsedu Komise Junckera zpovídali Youtubeři * Summit v Bratislavě: hlavním tématem byla bezpečnost

Zaregistrujte se pro odběr týdeníku na emailu: COMM-REP-PRG-TYDENIK@ec.europa.eu.

Nová vydání jsou pravidelně publikována na webu Zastoupení Evropské komise v ČR v rubrice Novinky.


 

Akce
SOTEU 2016©EU

Ve středu 14. září 2016 od 9:00 hod na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku představí předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker zprávu o stavu Unie, ve které zpětně zhodnotí minulý rok a  představí priority pro rok nadcházející.

Předseda EK také nastíní, jak bude Evropská komise řešit nejnaléhavější výzvy, kterým Evropská unie v současnosti čelí.

Datum:
14/09/2016
Čas:
9:00 - 11:00
Plakát Praha s Václavem Havlem © USE-IT

Vydejte se na cestu po Evropě návštěvou Evropského domu a poznejte zajímavá místa Prahy, která jste ještě neobjevili i další evropská města očima místních mladých dobrovolníků. Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s evropskou dobrovolnou sítí USE-IT Vás zve na výstavu map USE-IT.

Datum:
21/07/2016 - 31/08/2016
Čas:
0:00