ZASTOUPENÍ V ČESKÉ REPUBLICE
Novinky
vlajka EU s černou stuhou
15/07/2016

Večer 14. července 2016, v den státního svátku Francouzské republiky, došlo ve městě Nice k hrůznému teroristickému útoku, jehož následkem zemřelo a bylo zraněno mnoho nevinných obětí.

Jménem Evropské komise vydal její předseda Jean-Claude Juncker veřejné prohlášení a zaslal kondolenční dopisy francouzskému prezidentovi Francois Hollandovi a předsedovi rady kraje Provence-Alpes-Côte d'Azur Christianu Estrosimu.

Všichni zaměstnanci Evropské komise uctili památku obětí minutou ticha v pátek 15. července v poledne. Evropské vlajky na budovách Evropské komise jsou staženy na půl žerdi nebo opatřeny černou stuhou.

vědci zkoumající něco v mikroskopu
15/07/2016

Česká republika je na 16. místě z hlediska inovací v Evropské unii. 

Vyplývá to ze závěrů celounijního srovnání inovační výkonnosti zveřejněného Evropskou komisí.

Nejlepší výsledky dosahuje Švédsko a nejrychleji rostoucím inovátorem se stalo Lotyšsko.

Ze srovnání také vyplývá, že Evropská unie dohání v míře inovací Japonsko a Spojené státy.

Akce
Plakát Praha s Václavem Havlem © USE-IT

Vydejte se na cestu po Evropě návštěvou Evropského domu a poznejte zajímavá místa Prahy, která jste ještě neobjevili i další evropská města očima místních mladých dobrovolníků. Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s evropskou dobrovolnou sítí USE-IT Vás zve na výstavu map USE-IT.

Datum:
21/07/2016 - 31/08/2016
Čas:
0:00
Podání ruky © Evropská unie

E EU Commissioner for Trade Cecilia Malmström is hosting a conference on ‘EU Trade Agreements in Practice – Making Trade Work for You’.

Datum:
22/09/2016
Čas:
10:30