KIBRIS TEMSİLCİLİĞİ

Haberler

Pages

13/09/2016

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, 14 Eylül 2016 Çarşamba günü, her yıl yaptığı Avrupa Birliği’nin Durumu konuşmasını Avrupa Parlamentosu’nda gerçekleştirecek.

08/09/2016

En büyük AB insani yardım programı Türkiye Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türk Kızılayı ve Türkiye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’yla ortak olarak mültecilerin günlük ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Dünya Gıda programı tarafından yürütülecek

12/08/2016

Avrupa Komisyonu “Kıbrıs Türk toplumu için Hayvansal Yan Ürünler Bertaraf Sistemi için Tesislerin İnşa Edilmesi” için bir ihale duyurusu yapmıştır.

 

 

09/08/2016

Avrupa Komisyonu Konsey’in bugün İstikrar ve Büyüme Paktı kapsamında İspanya ve Portekiz’le ilgili aldığı kararları memnuniyetle karşıladı.

Kategori:
ekonomi, finans; vergi + rekabet
05/08/2016

Avrupa Komisyonu’nun, Koutsoventis/Güngör’de bulunan AB finansmanlı merkez çöp depolama sahasına genel atıkları taşıyan filoyu desteklemek için aldığı dört atık sıkıştırma makinesi ve üç adet vinçli kamyon ile hayvansal yan ürünlerin yönetimini desteklemek için bir adet tekerlekli yükleyici geldi. 

Kategori:
çevre, tüketiciler ve sağlık
02/08/2016

Başkan Jucker bugün, Güvenlik Birliği portfolyosunu Birleşik Krallık’ın Komisyon Üyesi adayı Julian King’e verme niyetini açıkladı

29/07/2016

Avrupalılar AB’nin şu anda karşı karşıya olduğu en önemli iki zorluğun göç ve terör olduğunu düşünüyor ve Avrupa Komisyonu’nun politika önceliklerini destekliyor. Bunlar en son yapılan ve sonuçları bugün yayınlanan Standart Eurobarometre anketinin iki ana sonucu. Anket 21 ile 31 Mayıs 2016 tarihleri arasında 34 ülke ve bölgede yapıldı.

27/07/2016

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker bugün Avrupa Komisyonu’nun eski Başkan Yardımcısı ve eski Fransız Bakan Michel Barnier’yi TEU Madde 50 kapsamında Birleşik Krallık’la Müzakerelere Hazırlık ve Müzakerelerin Yürütülmesi için Komisyon ekibini yönetmek üzere Başmüzakereci olarak atadı.

27/07/2016

Avrupa Komisyonu’nun Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi/ Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Federica Mogherini bugün Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla konuştu. Yüksek temsilci yaptığı telefon görüşmesinde 15 Temmuz tarihli darbe girişimini bir kez daha kınayarak Avrupa Birliği’nin ülkenin meşru kurumlarına olan tam desteğini ifade etti ve Türk makamlarının hukukun üstünlüğü ve temel hak ve özgürlükler alanında en yüksek standartlara uyması konusunda AB’nin beklentilerinin altını çizdi.

20/07/2016

Komisyon Avrupa ekonomisinin tüm sektörlerinde düşük karbon emisyonlarına geçişi hızlandırmayı amaçlayan bir önlemler paketi sundu. Bu Enerji Birliği’nin önemli bir parçası ve ileriyi gören bir İklim Değişikliği politikası.

Kategori:
enerji ve doğal kaynaklar

Pages