KIBRIS TEMSİLCİLİĞİ
Haberler
15/05/2017

27 Haziran 2017 tarihinde’ Ledra Palas ara bölgede gerçekleşecek olan toplumlararası müzik festivali Unity Fest’te yer almak isteyen amatör müzisyenler için başvuru sürecinin başladığını duyurmaktan mutluluk duyarız. Unity Fest’in amacı, adanın her yanından gençleri müziğin gücüyle biraraya getirmek ve tüm önyargıları geride bırakarak Kıbrıs’ta barışa doğru bir adım atmaktır. Gecede Fikri Karayel ve Gadjo Dilo konuk sanatçı olarak sahne alacaklardır. Başvuru koşulları ile ilgili bilgi aşağıda verilmiştir.

25/03/2017

Declaration of the Leaders of 27 Member States and of the European Council, the European Parliament and the European Commission

The Rome Declaration

Etkinlikler

Daha güçlü, daha birleşmiş bir Birliğe giden yolu düşünerek Avrupa projesini kutlamak ve Kurucu Atalarını anmak. Kıbrıs Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, İtalya Lefkoşa Büyükelçiliği, Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Bilgilendirme Ofisi, Avrupa Komisyonu Kıbrıs Temsilciliği ve Kıbrıs Cumhuriyeti Basın ve Bilgilendirme Ofisi, 30 Mart 2017 Perşembe günü saat 18:00’de, Melina Mercouri Salonu’nda (Mağusa Kapısı, Lefkoşa) Roma Anlaşması’nın 60. yıldönümünü kutlayacak.

Tarih:
30/03/2017
Saat:
18:00

“Avrupa’da Demokratik Değişimin Yarattığı Zorluklar” temalı Juncker’in Öncelikleri Etkinliklerinin 7.si,  Avrupa Komisyonu Baş Sözcüsü Margaritis Schinas’ın, Komisyon’un “Avrupa’nın Geleceği” konulu Beyaz Kitabı’nın yayınlanması dolayısıyla Brüksel’de olması gerekliliği nedeniyle, 2 Mart Perşembe günü gerçekleştirilemeyecek.

Tarih:
02/03/2017
Saat:
17:00