Naršymo kelias

Mikrofinansavimas

Europos Sąjunga vykdo mikropaskolų (mažesnių kaip 25 000 eurų paskolų) programas, skirtas savarankiškai dirbantiems asmenims ir įmonėms, kuriose yra mažiau kaip 10 darbuotojų.

ES tiesiogiai mikropaskolų (ne didesnių kaip 25 000 eurų paskolų) fiziniams asmenims arba įmonėms neskiria, o suteikia garantijas, paskolas ir nuosavo kapitalo finansavimą tarpininkams, kurie gali teikti paskolas mažosioms įmonėms arba nuosavo kapitalo finansavimą.

Verslininkai arba verslu ketinantys užsiimti asmenys gali kreiptis į savo šalies mikrofinansų įstaigą, dalyvaujančią vienoje iš toliau nurodytų ES iniciatyvų.

ES mikrofinansų iniciatyvos

Pagal Konkurencingumo ir inovacijų bendrąją programą English (KIP) remiami smulkieji verslininkai, norintys steigti arba plėsti savo verslą.

 • Mikropaskolų gavimas English
  Jūsų šalies mikropaskolų teikėjai.
 • Mikropaskolų teikimas English
  Informacija potencialiems mikropaskolų teikėjams apie garantijas.

Pagal Europos „Progress“ mikrofinansų priemonę teikiamos mikropaskolos žmonėms, netekusiems darbo ir norintiems pradėti savo verslą, arba žmonėms, norintiems plėsti turimą verslą, bet negalintiems pasinaudoti tradicinėmis bankų paslaugomis.

 • Mikropaskolų gavimas
  Čia rasite informacijos, ar jūsų šalyje jau yra mikropaskolų teikėjų.
 • Mikropaskolų teikimas English
  Informacija potencialiems mikrokreditų teikėjams apie garantijas English ir finansuojamas priemones English.

Pagal iniciatyvą JEREMIE English (Bendros Europos lėšos labai mažoms, mažosioms ir vidutinėms įmonėms) ES šalys gali naudotis ES struktūriniais fondais mažosioms ir labai mažoms įmonėms remti. Kai kuriose ES šalyse mikropaskolų teikėjai gauna garantijų, paskolų ir nuosavo kapitalo finansavimą.

 • Mikropaskolų gavimas EnglishDeutschfrançais
  Dėl savo šalies finansinių tarpininkų sąrašo kreipkitės į struktūrinį fondą jūsų šalyje arba regione administruojančią instituciją.
 • Mikropaskolų teikimas English
  Informacija potencialiems mikropaskolų teikėjams apie garantijas, paskolas ir nuosavo kapitalo finansavimą.

Tik mikropaskolų teikėjams, kurie nėra bankai

Pagal iniciatyvą JASMINE English (Bendras veiksmų planas mikrofinansų institucijoms Europoje remti) gerinami mikropaskolų teikėjų pajėgumai ir padedama jiems tapti tvariais ir gyvybingais kreditų rinkos subjektais.

 • Finansinė ir techninė parama English
  Informacija potencialiems mikropaskolų teikėjams.

Papildoma informacija

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Padėkite mums tobulinti tinklalapį

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?