Cesta

Mikrofinancování

Evropská unie realizuje programy mikropůjček (půjčky do 25 000 eur) pro samostatně výdělečně činné osoby nebo podniky s méně než 10 zaměstnanci.

EU neposkytuje mikropůjčky (půjčky do 25 000 eur) přímo jednotlivcům nebo podnikatelům, ale poskytuje záruky, půjčky nebo kapitál zprostředkovatelům, kteří mohou malým podnikům zajistit úvěr nebo kapitál pro další rozvoj.

Jako (budoucí) podnikatel se můžete obrátit na poskytovatele mikroúvěrů, který působí ve vaší zemi a účastní se některé z těchto iniciativ EU:

Iniciativy EU v oblasti mikrofinancování

CIP English (Rámcový program pro konkurenceschopnost a inovaci) podporuje vlastníky mikropodniků při zahájení nebo rozšiřování podnikání.

 • Jak získat mikropůjčku? English
  Seznam poskytovatelů mikropůjček ve vaší zemi.
 • Jak se poskytuje mikroúvěr? English
  Informace o zárukách pro potencionální poskytovatele mikroúvěrů.

Mikrofinancování „Progress“ (Evropská facilita mikrofinancování Progress) poskytuje mikropůjčky lidem, kteří přišli o práci a chtějí začít podnikat, nebo lidem, kteří chtějí rozšířit své stávají podnikání, ale nemohou využít tradičních bankovních služeb.

 • Jak získat mikropůjčku?
  Informace o poskytovatelích mikroúvěrů ve vaší zemi.
 • Jak se poskytuje mikroúvěr? English
  Informace o zárukách English a financovaných nástrojích English pro potenciální poskytovatele mikroúvěrů.

Iniciativa JEREMIE English (Společné evropské zdroje pro velmi malé až střední podniky) umožňuje, aby členské státy EU využily strukturální fondy EU na podporu malých a velmi malých podniků. V některých zemích EU jsou poskytovatelům mikroúvěrů k dispozici záruky, půjčky a kapitál.

 • Jak získat mikropůjčku? EnglishDeutschfrançais
  Seznam finančních zprostředkovatelů ve vaší zemi vám poskytne celostátní nebo regionální orgán odpovědný za řízení strukturálních fondů.
 • Jak se poskytuje mikroúvěr? English
  Informace o zárukách, půjčkách a kapitálu pro potencionální poskytovatele mikroúvěrů.

Pouze pro nebankovní poskytovatele mikroúvěrů:

Iniciativa JASMINE English (Společná akce na podporu mikrofinančních institucí v Evropě) zvyšuje kapacitu poskytovatelů mikroúvěrů a pomáhá jim udržet se na úvěrovém trhu.

 • Finanční podpora a technická pomoc English
  Informace pro potencionální poskytovatele mikroúvěrů.

Viz také

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Máte nápad, jak tyto stránky vylepšit?

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?