Navigačný riadok

Príjemcovia grantov a dodávatelia

Zistite, komu Komisia pridelila grant alebo kto získal verejnú zákazku v rámci verejného obstarávania.

Chcete vedieť, ktoré organizácie a firmy dostali peniaze z rozpočtu EÚ? Prostredníctvom systému finančnej transparentnosti DeutschEnglishfrançaissa môžete dozvedieť, komu Komisia vyplatila finančné prostriedky.

Systém obsahuje informácie o príjemcoch grantov a dodávateľoch, ktorým finančné prostriedky vyplatila priamo Komisia. Tento druh platieb predstavuje približne 20 % rozpočtu EÚ a používa sa zväčša v týchto oblastiach:

  • výskum;
  • vzdelávanie a odborná príprava;
  • doprava a energetika.

Od roku 2009 sa systém finančnej transparentnosti vzťahuje aj na dodávateľov, ktorí pre Komisiu zabezpečujú každodenné dodávky tovarov a služieb, ako aj na iné administratívne výdavky Komisie s výnimkou nákladov na zamestnancov.

Úrad EuropAid vytvoril a spravuje špeciálny vyhľadávač Englishespañolfrançaisna vyhľadávanie podrobností o príjemcoch vonkajšej pomoci Englishfrançais. Informácie o príjemcoch humanitárnej pomoci Englishfrançaissú k dispozícii prostredníctvom osobitnej databázy.

Informácie o príjemcoch a dodávateľoch, ktorí dostávajú finančné prostriedky EÚ cez národné alebo regionálne orgány (čo je približne 80 % rozpočtu EÚ), nájdete na týchto internetových stránkach:

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Pomôžte nám zlepšiť sa

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?