Ścieżka nawigacji

Beneficjenci dotacji UE i podwykonawcy

Sprawdź, kto otrzymał dotacje Komisji i z kim zawarto umowy w wyniku przetargów.

Chcesz wiedzieć, jakie firmy i organizacje otrzymały środki z budżetu UE? System przejrzystości finansowej DeutschEnglishfrançaisumożliwia sprawdzenie, do kogo trafiły unijne środki finansowe.

W systemie podani są beneficjenci dotacji oraz podwykonawcy, na rzecz których Komisja dokonała płatności bezpośrednich. Tego rodzaju płatności stanowią około 20 proc. budżetu UE i z reguły dotyczą takich obszarów działalności, jak:

  • badania naukowe
  • kształcenie i szkolenie
  • transport i energia.

Od roku 2009 system przejrzystości finansowej obejmuje również podwykonawców, którzy na bieżąco dostarczają Komisji towary i świadczą na jej rzecz usługi, oraz inne wydatki administracyjne Komisji, z wyjątkiem kosztów personelu.

Dostęp do szczegółowych informacji na temat beneficjentów płatności z tytułu pomocy zewnętrznej Englishespañolfrançais, którą zarządza EuropAid, uzyskać można za pośrednictwem uruchomionej w tym celu wyszukiwarki Englishfrançais. Informacje na temat beneficjentów płatności z tytułu pomocy humanitarnej Englishfrançaiszawarte są w oddzielnej bazie danych.

Informacje dotyczące beneficjentów dotacji i podwykonawców otrzymujących środki unijne za pośrednictwem władz krajowych i regionalnych (80 proc. budżetu UE) można znaleźć na następujących stronach:

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Jak ulepszyć ten portal?

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?