Cesta

Pokyny pro poštovní zásilky

V zájmu rychlého doručení a vyřízení korespondence je třeba (v bruselských Deutsch English Français a lucemburských Deutsch English Français adresách) uvádět číslo budovy a číslo kanceláře adresáta. Pokud jste s příslušným pracovníkem Komise dosud nebyli v kontaktu, požádejte jej, aby vám sdělil kód budovy a číslo své kanceláře. Urychlíte tak distribuci poštovních zásilek.

Všichni pracovníci Komise byli požádáni, aby důvěryhodným odesílatelům z vlastní iniciativy sdělovali kód budovy a číslo kanceláře, a tak usnadnili vnitřní distribuci pošty.

Úplná adresa pak může vypadat například takto:

Pan Jméno PŘÍJMENÍ
Generální ředitelství nebo dotyčný útvar (zkratka nebo celý název nebo obojí)
[European Commission]
KÓD BUDOVY / číslo kanceláře
B-1049 Brussels BELGIE

nebo

Pan Jméno PŘÍJMENÍ
KÓD BUDOVY / číslo kanceláře
B-1049 Brussels BELGIE

I když neznáte kód budovy a číslo kanceláře, můžete napsat konkrétnímu pracovníku Komise na základě informací zveřejněných v adresáři Komise DeutschEnglishfrançais, ve kterém je vždy uveden název generálního ředitelství nebo informace o zařazení pracovníka.

Například zásilku s adresou v jednom z následujících formátů:

Pan. A. Gerard
Directorate-General for Research (RTD)
[European Commission] LABO 01/123
B-1049 Brussels BELGIE

nebo jen

Pan. A. Gerard
Directorate General Research
B-1049 Brussels BELGIE

doručí poštovní oddělení Evropské komise příslušnému adresátovi – třebaže se jeho kancelář nachází mimo Brusel – za předpokladu, že všechny prvky adresy přesně odpovídají informacím uvedeným v adresáři Komise DeutschEnglishfrançais.

Adresa pro osobní doručování dokumentů Evropské komisi je:

Avenue du Bourget 1
1140 Evere
BELGIE

Kancelář pro osobní doručování je otevřena v pracovní dny, od pondělí do čtvrtka v době od 7:30 do 17:00 hodin a v pátek od 7:30 do 16:00 hodin.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Máte nápad, jak tyto stránky vylepšit?

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?