This site has been archived on 2013
23/07/2013

Navigačný riadok

What's new?

Did you know that 2013 is the European Year of Citizens? Read more ...

 
Čo na večeru?

„Zjeme to, čo je na stole“ bolo pravdepodobne to, čo hovorili tvoji rodičia. Dnes sme však zavalení možnosťami a otázkou je, ako si vybrať to, čo je pre nás najlepšie, keďže jedla je dostatok.

Približne 27% mladých ľudí v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska, 14% všeobecne na Slovensku, má nadváhu. Nadváha môže spôsobiť také chronické ochorenia, ako sú cukrovka, srdcové choroby a rakovina. Vraví sa, že sme tým, čo jeme. Dobrá strava nie je nevyhnutne liekom, je to cesta smerujúca k prevencii proti týmto problémom... To, čo jeme, má dôležitý vplyv na naše životy: v Európe šesť zo siedmich najväčších rizikových faktorov, ktoré vedú k predčasnej smrti, má súvis s tým, čo jeme, pijeme a ako športujeme.

Najlepší recept

Vyvážená strava kombinovaná s pravidelným cvičením je najlepším receptom na zdravý život. Všetci to vieme, ale pri náročných požiadavkách na náš čas je problém v tom, že sa trápime nad tým, či variť vhodné jedlo alebo si ísť zabehať. Je to naša voľba.

Strava na zamyslenie

Zdravý životný štýl zaručí, že sa budeš cítiť lepšie – budeš mať viac energie a zistíš, že máš lepšiu náladu. Tu je niekoľko tipov ako začať:

  • Nevynechávaj jedlá.
  • Jedz veľa ovocia a zeleniny.
  • Pi veľa vody.
  • Vynechaj sladké a šumivé nápoje.
  • Nepreháňaj to s mastným jedlom.
  • Cvič pravidelne.
Vedel si to?
Podľa Organizácie spojených národov existuje viac ľudí, ktorí majú nadváhu než tých, ktorí trpia podvýživou.

Viac nájdeš na: