This site has been archived on 2013
23/07/2013

Navigācijas ceļš

What's new?

Did you know that 2013 is the European Year of Citizens? Read more ...

 
Ko ēdīsim vakariņās?

„Jāēd tas, kas ir,” tā, iespējams, mācīja taviem vecākiem. Mūsdienās izvēle ir milzīga, tāpēc līdz ar pārtikas pārpilnību rodas jautājums, kāda ir labākā pārtika tavai veselībai

Uzskata, ka aptuveni 20% Latvijas bērnu un pusaudžu ir liekais svars, kas savukārt var izraisīt hroniskas slimības, piemēram, diabētu, vēzi un sirds un asinsvadu slimības. Ir teiciens: „Mēs esam tas, ko mēs ēdam.” Tāpēc, lai arī veselīgs ēdiens nav zāles, tas noteikti palīdz samazināt iespēju iegūt kādu no iepriekš nosauktajām kaitēm. Ēdiens iespaido mūsu dzīvi: Eiropā seši no galvenajiem riska faktoriem, kas var izraisīt priekšlaicīgu nāvi, ir saistīti ar mūsu ēdienu, dzērieniem un fizisko aktivitāti.

Labākā recepte

Veselīgas dzīves labākā recepte ir sabalansēta diēta kopā ar regulāriem vingrinājumiem. Mēs visi to jau zinām, taču mūsdienās ir tik daudz iespēju savu laiku pavadīt citādi, līdz ar to mēs necenšamies pagatavot kārtīgu maltīti vai doties skrējienā pa parku. Viss ir saistīts ar mūsu izvēlēm.

Viela pārdomām

Veselīgs dzīvesveids liks tev justies labāk. Tev būs vairāk enerģijas, biežāk būsi labā noskaņojumā. Lūk, daži ieteikumi, kā sākt:

  • neizlaid ēdienreizes;
  • ēd daudz augļu un dārzeņu;
  • dzer daudz ūdens;
  • izvairies no saldumiem un gāzētiem dzērieniem;
  • nepārspīlē ar trekniem ēdieniem;
  • regulāri sporto.
Vai tu zināji?
Saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas datiem pasaulē ir vairāk cilvēku ar lieko svaru nekā tādu, kam ir nepilnvērtīgs uzturs.

Lai uzzinātu vairāk: