This site has been archived on 2013
23/07/2013

Naršymo kelias

What's new?

Did you know that 2013 is the European Year of Citizens? Read more ...

 
Kas pietums?

„Kas padėta ant stalo, tą ir valgom“, – turbūt taip būdavo sakoma tavo tėvams. Tačiau šiandien mes turime didžiulį pasirinkimą, todėl tenka spręsti, kaip iš daugybės maisto produktų išsirinkti tai, kas mums geriausia.

2009 m. Lietuvoje 6209 vaikams yra diagnozuotas nutukimas. Antsvoris gali sukelti tokias chroniškas ligas kaip diabetas, širdies ligos ar vėžys. Kaip sakoma, ką valgome, tokie ir esame: nors tinkama mityba nebūtinai gali išgydyti, ji tikrai padeda išvengti sveikatos sutrikimų... Mityba daro didelę įtaką mūsų gyvenimui: Europoje šeši iš septynių didžiausių rizikos veiksnių, sukeliančių priešlaikinę mirtį, susiję su tuo, ką ir kaip valgome bei geriame ir kaip mankštinamės.

Geriausias receptas

Subalansuota mityba ir reguliari mankšta – geriausias sveiko gyvenimo receptas. Mes visi tai žinome, tačiau bėda ta, kad dėl pašėlusio šiuolaikinio gyvenimo tempo mes neturime laiko gaminti tinkamus patiekalus ar bėgioti ristele. Kiekvienas pats sprendžia, kaip elgtis.

Gyvenk sveikiau

Sveikai gyvendamas, geriau jausiesi – turėsi daugiau energijos ir būsi geresnės nuotaikos. Štai keletas patarimų, nuo kuo pradėti:

  • Valgyk pusryčius, pietus ir vakarienę
  • Valgyk daug vaisių ir daržovių
  • Gerk daug vandens
  • Nepiktnaudžiauk saldumynais ir gazuotais gėrimais
  • Venk riebaus maisto
  • Reguliariai mankštinkis
Ar žinojai?
Jungtinių Tautų duomenimis, antsvorį turinčių žmonių pasaulyje daugiau nei prastai besimaitinančių.

Daugiau informacijos: