This site has been archived on 2013
23/07/2013

Navigatsioonitee

What's new?

Did you know that 2013 is the European Year of Citizens? Read more ...

 
Mis täna söögiks on?

Süüa tuleb seda, mis süüa on – nii räägiti ilmselt sinu vanematele. Tänapäeval on meil kuhjaga valikuvõimalusi ja pigem on küsimus selles, kuidas teha küllusliku toidu hulgast parim valik.

Paljud eestlased arvavad, et ülekaalulisus on „Ameerika“ probleem. Tea, et ligi 50% kõikidest Eesti elanikest ja 10% kooliõpilastest on ülekaalulised. Kui täiskasvanutest on ülekaalulised pigem naised, siis laste ja noorte hulgas on rohkem ülekaalulisi poisse. Ülekaalulisus võib põhjustada kroonilisi haigusi nagu diabeet, südamehaigused ja vähk. Öeldakse, et inimene on see, mida ta sööb, ning kuigi õigesti toitumine pole ravim, aitab see mitmeid probleeme ennetada. Söömine mõjutab ka meie eluiga: Euroopas on seitsmest olulisemast enneaegse surma põhjusest kuus seotud söömise, joomise ja füüsilise aktiivsusega.

Parim retsept

Tasakaalustatud menüü koos regulaarse füüsilise aktiivsusega on parim retsept tervislikult elamiseks. Me kõik teame seda, kuid kiire elutempo tõttu ei viitsi me tihtipeale korralikku toitu valmistada ega jooksma minna. Pea meeles, et oma menüü üle otsustame me kõik ise!

Parem tuju ja õnnelikum keha

Tervislik eluviis muudab su enesetunde paremaks ja annab rohkelt energiat. Mõned soovitused:

  • Ära jäta toidukordi vahele – harva ja vähe söömine on sama ohtlik kui liigne söömine.
  • Söö palju puu- ja köögivilju.
  • Joo palju vett.
  • Tarbi võimalikult vähe maiustusi ja magusaid mullijooke.
  • Hoidu rasvastest toitudest.
  • Tee regulaarselt trenni.
Kas teadsid?
ÜRO andmetel on maailmas rohkem ülekaalulisi kui alatoitluse all kannatavaid inimesi.

Loe lähemalt: