Síť ESC: Právní předpisy EU pro oblast timeshare (včetně podmínek zrušení smlouvy)

Timeshare a prázdninové kluby

Timeshare nebo členství v prázdninovém klubu vás může finančně zavázat na mnoho měsíců nebo dokonce let: je potřeba vzít v úvahu daně, účty, pojištění, náklady na dopravu atd. Evropské spotřebitelské centrum vám poradí, co pro vás znamenají nové předpisy EU ohledně timeshare (týkají se i podmínek zrušení smlouvy).

Několik dobrých tipů Evropského spotřebitelského centra

Tyto tipy byly vytvořeny na základě zkušeností center s problémy, s nimiž se na ně majitelé timeshare obracejí

1. Pozor na agresivní prodejní praktiky

Při prodeji timeshare a členství v prázdninových klubech se často setkáte s agresivními praktikami (mnoho z nich je v EU nelegálních). Rekreantům je často nabízen stírací los, na nějž vždy vyhrají. Pro to, aby si mohli cenu vyzvednout, je nutné se zúčastnit komerční prezentace, kde je na ně vyvíjen nátlak, aby hned na místě podepsali dohodu o timeshare. Vyplatí se proto být skutečně opatrní!

2. Buďte opatrní , je-li vám nabízen další prodej timeshare (někdy nazývaný jako "přeprodání")

Některé timesharové společnosti nabízejí, že váš timeshare prodají někomu jinému. Poplatek za tuto službu je třeba uhradit předem. Když je poplatek uhrazen, zákazník často zjistí, že se daný prodej neuskutečnil nebo že proběhl za cenu, které stěží pokryje již uhrazené poplatky.

Prodejci timeshare také často zkoušejí nabízet koupi timesharu pro jinou nemovitost s tím, že prodají timeshare, který v té chvíli vlastníte. Často se zjistí, že prodej neproběhl a zákazníkovi zůstanou dva timeshary a oči pro pláč!

3. Zrušení smlouvy o členství v prázdninovém klubu

Pokud jste již členství v prázdninovém klubu podepsali a chcete jej zrušit, projděte si detailně podmínky smlouvy a zrušení požadujte okamžitě.

Pokud si nejste jistí, zda se na váš timeshare vztahuje nová 14denní lhůta pro zrušení smlouvy (lhůta na rozmyšlenou), poraďte se s Evropským spotřebitelským centrem.

Centra vzájemně spolupracují

Smlouva o členství v holiday klubu: český spotřebitel / britská společnost

Pan K. uzavřel, ve 2. polovině roku 2001 s charismatickým Angličanem, za účasti jeho českého zástupce, smlouvu, jak říká, o poskytování dovolené v různých apartmánech po celém světě.

Další informace

Podvody: nemožnost ukončit timeshare (český spotřebitel / španělský prodejce)

Čeští manželé se na dovolené na Kanárských ostrovech nechali zlákat a zakoupili si za 3500 eur tzv. timeshare, tedy možnost využívat na dva týdny v roce apartmán v letovisku, kde trávili svoji dovolenou.

Další informace