This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Bērnu rotaļlietasslide
right
transtrans
 

Bērnu rotaļlietas
Bīstamas preces
Starptautiskā sadarbība
Ķīmiskās vielas

Children's toys

„Kā lai zinu, vai manu bērnu rotaļlietas viņiem nekaitēs?”

Jaunā māmiņa Ena ar vīru un 18 mēnešus veco dēliņu Šonu dzīvo Īrijas pilsētā Limerikā. Šonam augot, Ena vēlas būt pārliecināta, ka rotaļlietas, ko viņa gādā dēlēnam, ir drošas.

„Ap Ziemsvētku laiku plašsaziņas līdzekļos nākas lasīt un dzirdēt briesmu stāstus, ka tirgū ir bīstamas rotaļlietas, kas bērnus var nogalināt vai stipri savainot. Kā lai es, māte, zinu, vai mans bērns nesavainosies ar rotaļlietām, ko viņam pērku?”

Tā kā Ena dzīvo Eiropas Savienībā, viņai nevajadzētu raizēties par to, vai rotaļlietas, ko izgatavojuši ražotāji ar vārdu, ir drošas. ES noteikumi par ražojumu drošumu paredz, ka ražotāji un pārdevēji atbild par to, lai tirgū nonāktu tikai drošas preces. Turklāt, tiklīdz atklāj viltotus ražojumus, uzreiz tiek veikti aizsargpasākumi. Rotaļlietām, kosmētikas līdzekļiem un elektroierīcēm jāatbilst vēl papildu drošuma prasībām.

Uzraudzības iestādes katrā ES valstī atbild par to, lai tiktu nodrošināta ražojumu atbilstība drošuma prasībām. Ja ražojumi tām neatbilst, iestādes var noteikt, ka tie jāizņem no tirgus, pieprasīt tos atsaukt no veikaliem, izdot brīdinājumus vai veikt visādus citādus pasākumus.

Kad nesen no tirgus atsauca daudzas no Ķīnas importētas rotaļlietas un bija iestājusies preču drošuma krīze, komisāre Meglena Kuneva nāca klajā ar vairākām iniciatīvām, kā uzlabot Eiropas ražojumu drošuma sistēmas efektivitāti. Komisija veica pirmo drošuma „uzskaiti”, kuras rezultāti tika darīti zināmi atklātībā 2007. gada 22. novembrī. Tuvākajos mēnešos tiks turpināti prioritārie pasākumi, proti, padziļināta drošuma pasākumu pārbaude rotaļlietu piegādes ķēdē (pabeidzama 2008. gada pirmajā ceturksnī); vairāki īpaši pasākumi, kuri paredzēti, lai valsts tirgus uzraudzības un muitas iestādes pastiprinātu uzraudzību, kas atkarīga no riska kategorijas. Turklāt Komisija ir mērķtiecīgi pieprasījusi lietot brīdinājumus par rotaļlietās izmantoto magnētu bīstamību. Joprojām prioritāte būs sadarbības izvēršana ar Ķīnu un ASV. Lai koordinētu darbu reģionos un efektivizētu sadarbību, Ķīna sāks izmantot iekšzemes brīdinājumu sistēmu, ko izveidos pēc RAPEX sistēmas parauga.

Evaluating Business safety measures in the toy supply chainEN - Final report pdf


 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2