This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Nesąžininga komercinė veiklaslide
right
transtrans
 

Gaminių garantijos
Finansinės paslaugos
Kulutusluotto
Vartojimo kreditas
Nesąžininga komercinė veikla
Pagalba ir patarimai
Sužinokite daugiau

Nesąžininga komercinė veikla nuo 2007 m. draudžiama pagal Europos Sąjungos teisę. Pagal Nesąžiningos komercinės veiklos direktyvą yra nustatytas uždraustos nesąžiningos veiklos „juodasis sąrašas“. Įvairių kasdieniškų pavyzdžių pateikiama brošiūroje PDF.

Klaidinanti reklama
Prekybininkas, tvirtinantis, kad jo produktas turi tam tikrą poveikį, privalės šį tvirtinimą pagrįsti – nepriklausomai nuo to, kurioje ES šalyje jis įsisteigęs. Pavyzdžiui, neteisėta prekiaujant gaminiu teigti, kad jis išgydys kokią nors ligą, jei toks tvirtinimas nėra pagrįstas moksliškai.

Agresyvi praktika
Ponia Ruvior pasamdė santechniką sugedusiam radiatoriui pataisyti. Iš pradžių jai buvo pasakyta, kad šis darbas kainuos 80 EUR. Tačiau galiausiai jai buvo pateikta 450 EUR sąskaita. Kai ji atsisakė sumokėti daugiau, negu buvo tartasi iš pradžių, santechnikas atjungė karšto vandens tiekimą. Šiuo atveju santechnikas nesąžiningai pasinaudojo savo pranašesne padėtimi ir darė spaudimą vartotojui – pagal Europos teisę tai neteisėta.

Agresyvi išnešiojamoji prekyba
Išnešiojamoji prekyba – kai nekviestas pardavėjas ateina prie jūsų durų ir sugeba jus įtikinti nusipirkti jo siūlomų prekių naudodamas agresyvias priemones, pavyzdžiui, nepaisydamas prašymų pasišalinti. Toks elgesys taip pat draudžiamas kaip neteisėta agresyvi praktika.

Daugiau informacijos: Nesąžininga komercinė veikla - www.isitfair.eu

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2