This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Ebaausad kaubandustavadslide
right
transtrans
 

Toodete garantii
Financial services
Tarbijakrediit
Ebaausad kaubandustavad
Energia
Abi ja nõuanded
Rohkem teavet

Alates 2007. aasta detsembrist on Euroopa õiguse kohaselt keelatud kasutada ebaausaid kaubandustavasid. Ebaausate kaubandustavade direktiivis on selgesõnaliselt ära toodud keelatud tegevused. Vt brošüüri PDF, kus on palju näiteid igapäevaelust.

Eksitav reklaam
Ettevõtja, kes väidab, et tootel on mingi omadus, peab olema võimeline tõestama selle omaduse olemasolu tootel olenemata tema asukohast ELis. Nii näiteks on seadusvastane reklaamida toodet, et see ravib teatavat haigust, kui see ei ole teaduslikult tõestatud.

Agressiivsed kaubandustavad
Pr Rouveure tellis katkise radiaatori parandamiseks torumehe. Esmalt öeldi talle, et töö maksab 80 eurot. Ent arve saadeti hoopis suuruses 450 eurot. Kui ta keeldus lisandunud summat maksmast, keeras torumees kuumaveetoru kinni. Selles juhtumis avaldas torulukksepp tarbijale lubamatut survet, kasutades ära oma võimupositsiooni tarbija suhtes, mis on Euroopa õiguse kohaselt ebaseaduslik.

Agressiivne lävemüük
Teie ukse taha ilmub müügiagent ja veenab teid oma toodet ostma, kasutades agressiivseid võtteid, nt ignoreerides teie korduvaid palveid, et ta lahkuks. Selline käitumine on samuti ebaseaduslik ja keelatud.

Lisateave: Ebaausad kaubandustavad - www.isitfair.eu

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2