This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Nekalé obchodní praktikyslide
right
transtrans
 

Záruka na výrobky
Finanční služby
Spotřebitelské úvěry
Nekalé obchodní praktiky
Energie
Pomoc a poradenství
Více informací

Nekalé obchodní praktiky jsou evropskými předpisy zakázány od prosince 2007. Směrnice o nekalých obchodních praktikách obsahuje jasnou „černou listinu“ zakázaných nekalých praktik. Řadu běžných příkladů naleznete v této See the brožuře PDF.

Klamavá reklama
Obchodník, který učiní prohlášení o účincích výrobku, je bude muset být schopen doložit – bez ohledu na to, v které zemi EU sídlí. Je například nezákonné při uvádění na trh prohlásit, že určitý výrobek vyléčí nemoc, pokud toto tvrzení nelze vědecky doložit.

Agresivní praktiky
Paní Rouveureová potřebovala opravit radiátor, a tak se obrátila na opraváře. Původně jí bylo řečeno, že za opravu zaplatí 80 eur. Místo toho jí však přišel účet na 450 eur. Když tuto částku odmítla zaplatit, opravář ji odpojil od dodávky teplé vody. V tomto případě se opravář dopustil nepatřičného ovlivňování tím, že vůči spotřebiteli využil pozici síly, což je podle evropských právních předpisů nezákonné.

Agresivní podomní prodej
U vašich dveří zazvoní prodejce a agresivními prostředky, např. opomíjením vaší žádosti, aby odešel, se vás snaží přímět k nákupu. Takové chování je rovněž považováno za nezákonné agresivní jednání a je zakázáno.

Další informace: nekalé obchodní praktiky - www.isitfair.eu

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2