This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Preču garantijasslide
right
transtrans
 

„Cik ilgs ir patēriņa preču garantijas laiks?”

Viktors kādreiz dzīvoja Vācijā, kur ražotāja garantija patēriņa precēm parasti ir pieci gadi. Viņš 2005. gada martā savā dzimtajā pilsētā Egerā, Ungārijā, nopirka veļas mašīnu. Nākamā gada aprīlī no tās sāka pilēt ūdens.

„Es iesniedzu sūdzību ražotāja Ungārijas pārstāvniecībā, taču viņi nelikās ne zinis. Sacīja, ka Ungārijā ir viena gada garantija, nevis piecu. Ko lai dara?”

Šajā gadījumā Viktora kā patērētāja tiesības netika ievērotas, un viņam bija jāvēršas pie pārdevēja, lai varētu izmantot likumā noteiktās tiesības uz divu gadu garantiju. Komisijas paziņojums BG CS DA DE ET EL EN ES FR IT LT HU MT NL PL PT RO SK SL FI SV pdf

Kad jūs pērkat jaunu preci, tai jādarbojas un jāizskatās tieši kā reklāmā. Un vai zināt, kādas ir jūsu tiesības, ja jaunais kafijas aparāts pil vai zilu durvju vietā ir piegādātas zaļas?

Eiropā pirkumi un darījumi lielākoties norisinās tā, ka nav vajadzīgs sūdzēties. Tomēr, ja jums ir iemesls to darīt, ziniet — šādas tiesības un pienākumi ir visur ES:

  • ja nopirktā prece neizskatās vai nedarbojas kā reklamēta vai arī tai ir nepilnības, jums ir tiesības samainīt šo preci bez papildu maksas vai saņemt naudu atpakaļ, ja preci nesamaina samērīgā laikā;
  • ja izrādās, ka prece, ko esat nopircis, ir bojāta, ražotājam ir jākompensē veselībai nodarītais kaitējums vai mantas bojājums;
  • ja pērkat preces vai pakalpojumus no profesionāla tirgotāja ar pasta, tālruņa, faksa vai interneta starpniecību, jums ir tādas pašas tiesības uz garantijām kā tad, ja preces iegādātos veikalā.
Papildu informācija: Plaša patēriņa preču tirdzniecība un garantijas

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2