This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Gaminių garantijosslide
right
transtrans
 

Gaminių garantijos
Finansinės paslaugos
Kulutusluotto
Vartojimo kreditas
Nesąžininga komercinė veikla
Pagalba ir patarimai

„Kiek laiko galioja vartojimo prekių garantijos?“

Viktoras anksčiau gyveno Vokietijoje. Šioje šalyje įprasta, kad gamintojas savo gaminiams suteikia penkerių metų garantiją. 2005 m. kovo mėn. savo gimtajame Egerio mieste, Vengrijoje, Viktoras nusipirko naują skalbyklę, o 2006 m. balandžio mėn. ji ėmė leisti vandenį.

„Apie šią problemą pranešiau gamintojo atstovybei Vengrijoje, tačiau mano skundas buvo atmestas. Man buvo pareikšta, kad Vengrijoje šiam gaminiui suteikiama ne penkerių, o tik vienerių metų garantija. Ką man daryti?“

Šiuo atveju buvo pažeistos Viktoro, kaip ES vartotojo, teisės. Jis turėjo pakartotinai kreiptis į pardavėją ir pasinaudoti juridine teise į 2 metų garantiją. Komisijos komunikatas BG CS DA DE ET EL EN ES FR IT LV HU MT NL PL PT RO SK SL FI SV pdf

Bet kuris nusipirktas naujas gaminys turi atrodyti ir veikti lygiai taip, kaip buvo teigiama reklamoje. Tačiau ar žinote, kokios yra jūsų teisės tuo atveju, jeigu naujasis jūsų kavos aparatas pasirodo esąs nesandarus arba vietoje jūsų užsakytų mėlynų durų jums pristatomos žalios?

Dauguma sandorių Europoje vyksta sklandžiai, ir vartotojai neturi priežasčių skųstis. Vis dėlto jei yra rimta priežastis skųstis, jums reikėtų žinoti, kad toliau išvardytos teisės ir pareigos galioja visoje ES:

  • Jeigu įsigytas daiktas atrodo arba veikia ne taip, kaip buvo teigiama reklamoje, arba jo kokybė jūsų netenkina, turite teisę pakeisti šį daiktą be jokių papildomų išlaidų arba, jei daiktas per tam tikrą laiką nepakeičiamas, susigrąžinti sumokėtus pinigus.
  • Jeigu paaiškėja, kad nusipirkote prekę su defektu, gamintojai privalo išmokėti jums kompensaciją už bet kokį šios prekės sukeltą asmens sužalojimą ar atlyginti turtinę žalą.
  • Pirkdami prekes arba paslaugas iš profesionalaus prekybininko paštu, telefonu, faksu ar internetu, turite tokias pačias teises į garantijas kaip ir pirkdami parduotuvėje.
Daugiau informacijos: Vartojimo prekių pardavimas ir garantijos

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2