This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Toodete garantiislide
right
transtrans
 

Toodete garantii
Financial services
Tarbijakrediit
Ebaausad kaubandustavad
Energia
Abi ja nõuanded

„Kui pikk on tarbekaupade garantiiaeg?”

Viktor elas varem Saksamaal, kus tootjad annavad oma toodetele tavaliselt viieaastase garantii. 2005. aasta märtsis ostis ta uue pesumasina oma kodulinnas Egeris Ungaris, kuid 2006. aasta aprillis hakkas pesumasin lekkima.

„Pöördusin kaebusega Ungaris asuvasse tootja esindusse, aga nemad ei tahtnud sellest midagi kuulda. Nad ütlesid, et Ungaris antakse toodetele ainult üheaastane, mitte viieaastane garantii. Mida teha?”

Sellises olukorras ei olnud tagatud Viktori kui ELi tarbija õigused ja ta oleks pidanud pöörduma müüja poole, et nõuda oma seaduslikku õigust 2-aastasele garantiiajale. Komisjoni teatis BG CS DA DE EL EN ES FR IT LV LT HU MT NL PL PT RO SK SL FI SV pdf

Kui ostate uue toote, peab see välja nägema ja toimima täpselt nii, nagu seda reklaamiti. Kuid kas tunnete oma õigusi, kui teie uus kohvimasin lekib või teie tellitud sinise ukse asemel tuuakse teile roheline uks?

Valdava enamiku Euroopas tehtavate ostude ja tehingute korral ei ole põhjust kaebust esitada. Kui teil on siiski põhjust kaebus esitada, siis teadke, et kõikjal Euroopa Liidus kehtivad järgmised õigused ja kohustused:

  • Kui teie ostetud toode ei näe välja või ei toimi nii, nagu seda reklaamiti, või kui see toode ei rahulda teid, on teil õigus toode ümber vahetada ilma lisakuludeta, või kui toodet ei vahetatud mõistliku aja jooksul, saada raha tagasi.
  • Kui teie ostetud tooted osutuvad defektseteks, peavad tootjad hüvitama isikule või varale põhjustatud kahju.
  • Kui ostate tooteid või teenuseid kutseliselt ettevõtjalt posti, telefoni, faksi või Interneti teel, on teil samasugused garantiiga seotud õigused kui kauplusest ostmise korral.
Lisateave: Tarbekaupade müük ja garantii

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2