This site was archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Pagalba ir patarimaislide
right
transtrans
 

Gaminių garantijos
Finansinės paslaugos
Kulutusluotto
Vartojimo kreditas
Nesąžininga komercinė veikla
Pagalba ir patarimai
Sužinokite daugiau

„Kur man kreiptis pagalbos, jei kilo problemų su kitos šalies prekiautoju?“

Prancūzijoje gyvenantis Mišelis užsisakė skaitmeninį fotoaparatą iš Vokietijos svetainės. Už fotoaparatą jis iš anksto sumokėjo 300 EUR ir jam buvo pranešta, kad Vokietijos prekiautojas išsiuntė fotoaparatą paštu. Tačiau fotoaparatas taip ir nebuvo pristatytas. Mišelis keletą kartų bandė susisiekti su prekiautoju, o negavęs jokio atsakymo kreipėsi pagalbos į Prancūzijoje esantį Europos vartotojų apsaugos centrą (EVAC). Prancūzijos EVAC susisiekė su Vokietijos vartotojų apsaugos įstaiga, o pastaroji – tiesiogiai su prekiautoju. Kadangi prekiautojas negalėjo įrodyti, jog išsiuntė prekę paštu, jis privalėjo pristatyti Mišeliui naują fotoaparatą.

Ginčų sprendimas

Jei nepavyksta išspręsti ginčo su prekiautoju, nenusiminkite! Galite rinktis įvairius konsultacijų ar pagalbos variantus.

1 etapas: kreipkitės patarimo

Prašyti patarimo galite kreipdamiesi į šias organizacijas:

 1. Nacionalinė vartotojų apsaugos asociacija jūsų šalyje.
  Nacionalinės vartotojų apsaugos asociacijos nurodytos čia


 2. Europos vartotojų apsaugos centrų tinklas (EVAC-Net)

  Šis vartotojų konsultavimo centrų tinklas padeda vartotojams sprendžiant tarpvalstybinius ginčus. 2005 m. sausio mėn. jį įkūrė Europos Komisija, bendradarbiaudama su nacionalinėmis institucijomis. Šių centrų darbuotojai informuoja ir konsultuoja kilus problemoms apsiperkant kitose šalyse ir padeda šia problemas išspręsti.
  Daugiau informacijos: Europos vartotojų apsaugos centrų tinklas (EVAC-Net)


 3. FIN-NET tinklas: tarpvalstybinių finansinių ginčų sprendimo ne teismo tvarka tinklas

  2001 m. Komisija įsteigė visą Europą apimantį tinklą tarpvalstybiniams finansiniams ginčams spręsti ne teismo tvarka. Šio tinklo, pavadinto FIN-NET, tikslas – palengvinti ginčų sprendimo ne teismo tvarka procedūrą, kai vartotojas ir finansinių paslaugų teikėjas (bankas, draudimo kompanija ir pan.) yra iš skirtingų šalių. Vartotojui suteikiama galimybė greitai, pigiai ir paprastai spręsti ginčus alternatyviu būdu, taip pat sumažinti poreikį kreiptis į teismą.
  Daugiau informacijos: FIN-NET – tarpvalstybinių finansinių ginčų sprendimo ne teismo tvarka tinklas


 4. Solvit tinklas: problemų, susijusių su bendrąja rinka, sprendimas

  Solvit yra internetinis problemų sprendimo tinklas, kuriame ES šalys kartu dirba, siekdamos išspręsti problemas, kylančias viešosioms institucijoms klaidingai taikant bendrosios rinkos taisykles. Tinkle nagrinėjamos su profesinių kvalifikacijų nepripažinimu kitoje šalyje, automobilių registracija, leidimų gyventi išdavimu ir patekimu į rinką susijusios problemos.
  Daugiau informacijos: SOLVIT svetainė


2 etapas: imkitės veiksmų

Jei jūsų derybos su prekiautoju nebuvo veiksmingos ir norite imtis tolesnių veiksmų, galite pasirinkti iš dviejų galimų variantų:

 1. Ieškinio pateikimas nacionaliniams teismams

  arba

 2. Alternatyvus ginčų sprendimas (AGS)

  AGS yra schemos, sukurtos padėti spręsti ginčus išvengiant brangios ir daug laiko reikalaujančios teismų procedūros. EVAC gali jus pakonsultuoti ES standartus atitinkančių AGS klausimais. Siekiant padėti jums ir prekiautojui priimti sprendimą, daugumoje schemų dalyvauja trečioji šalis, pavyzdžiui, arbitras, tarpininkas ar ombudsmenas. Pagrindiniai AGS tipai, taikomi sprendžiant vartotojų ginčus, yra sutaikinimas, arbitražas ir tarpininkavimas. Dažniausiai tokias paslaugas teikia prekybos asociacijos.

Daugiau informacijos: Alternatyvus ginčų sprendimas (AGS)

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2