This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Finanšu pakalpojumislide
right
transtrans
 

„Nupat nopirku dzīvības apdrošināšanas polisi internetā, taču tagad esmu pārdomājis. Vai ir iespējams to anulēt?”

Klejojot internetā, Mats no Luksemburgas ieraudzīja piedāvājumu iegādāties lētu dzīvības apdrošināšanas polisi. Viņš nolēma to iegādāties uz 20 gadiem. Tomēr, apskatījis citus piedāvājumus, viņš nolēma, ka ir pārmaksājis un varētu atrast izdevīgāku piedāvājumu.

„Nopirktajam pakalpojumam nav ne vainas, tomēr es pieņēmu pārsteidzīgu lēmumu, un tagad esmu pārdomājis. Vai ir iespējams ko mainīt?”

Uz Matu attiecas Eiropas tiesību akti par finanšu pakalpojumu tālpārdošanu. Tātad viņš 30 dienu uzteikuma periodā (dzīvības apdrošināšanai un personālajām pensijām) var atteikties no līguma. Šajā laikā viņš var informēt apdrošinātāju, ka vēlas atteikties no līguma, un saņemt atpakaļ iemaksāto naudu. Pirms Mats parakstīja līgumu, apdrošinātājam bija jāinformē, ka viņam ir tiesības atteikties no tā, un tas bija jānorāda dokumentos, ko Mats saņēma.

Mūsdienās patērētāji saņem vairāk komerciālu piedāvājumu nekā senāk, proti, ar pasta, tālruņa un interneta starpniecību. Izmantojot tālpārdošanas paņēmienus, patērētāji var ietaupīt naudu. Tomēr, atsakoties no nepastarpinātas pārdošanas, pastāv mazāk iespēju uzdot jautājumus un pārliecināties, vai tiešām būsit apmierināts ar to, ko pērkat. Eiropas tiesību aktos par finanšu pakalpojumu tālpārdošanu paredzēts jūs aizsargāt šādi:

  • ir aizliegti maldinoši tirdzniecības paņēmieni, kad patērētājam liek pirkt pakalpojumus, ko viņi neprasa;
  • ir ierobežoti citi paņēmieni, piemēram, uzmācīgi telefona zvani un e-pasti (telemārketings un surogātpasts);
  • pirms noslēdz līgumu, finanšu pakalpojumu sniedzējiem pilnībā jāinformē patērētāji, piemēram, kā sazināties ar piegādātāju, kādi ir cenas un maksājuma nosacījumi, līgumā noteiktās tiesības un pienākumi un kā izpildīs piedāvāto pakalpojumu;
  • patērētājam ir tiesības uzteikuma periodā atteikties no līguma (parasti 14 dienu laikā, bet attiecībā uz dzīvības apdrošināšanu un personālajām pensijām — 30 dienu laikā).
Papildu informācija: Ar finanšu pakalpojumu tālpārdošanu saistītās tiesības ES

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2