This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Vartojimo kreditasslide
right
transtrans
 

Gaminių garantijos
Finansinės paslaugos
Kulutusluotto
Vartojimo kreditas
Nesąžininga komercinė veikla
Pagalba ir patarimai
Sužinokite daugiau

„Kaip priimti geriausią sprendimą imant kreditą?“

Graikijoje gyvenantis Janis norėjo nusipirkti motorlaivį, kad su sūnumi galėtų apkeliauti Graikijos salas. Jam nepavyko susitaupyti pakankamos sumos iš savo atlyginimo, taigi jis svarsto galimybę paimti paskolą.

„Pasiskolinęs pinigų, aš iš karto galėsiu nusipirkti motorlaivį, o pinigus grąžinsiu per tam tikrą laikotarpį. Tačiau ar galiu būti tikras, kad nebūsiu suklaidintas ir nepasirinksiu nepalankaus sandorio?“

Galimybė skolintis pinigų (vartojimo kreditas) naudinga vartotojams, norintiems nusipirkti, pavyzdžiui, automobilį, atostogų paketą, baldų ar rūbų, ir nemokėti iš karto visos sumos. Tačiau pernelyg dideli kredito įsipareigojimai taip pat gali būti rizikingi.

Jūs, kaip vartotojas, imdamas vartojimo kreditą, bet kurioje ES valstybėje turite tam tikras pagrindines teises. Europos teisės aktuose nustatyti konkretūs įpareigojimai kreditoriams, apimantys ir kredito sutarties sąlygas (t. y. teisę grąžinti kreditą anksčiau nustatyto termino), ir informaciją, kurią jie privalo suteikti vartotojams.

Vėliausiai nuo 2010 metų gegužės mėnesio, po to, kai į nacionalinę teisę bus perkelta naujoji Vartojimo kredito direktyva, sutvirtės jūsų, kaip vartotojo, padėtis.

  • Gerokai prieš sutarties sudarymą kreditorius turės jums suteikti išsamią informaciją apie kreditą. Ši informacija turės būti pateikta standartizuota forma („Europos tipinė informacija apie vartojimo kreditą“). Į ją bus įtraukta bendros kredito kainos metinė norma, t. y. vienas kredito kainą rodantis skaičius.
  • Kreditorius turės nurodyti svarbiausią sutarties informaciją.
  • Jei priėmėte sprendimą imti kreditą, bet jo jau nebenorite, turėsite teisę nenurodydamas priežasties atsisakyti kredito sutarties per 14 dienų nuo sutarties sudarymo.
  • Turėsite teisę grąžinti kreditą anksčiau nei numatyta sutartyje, o kreditorius galės reikalauti sąžiningos ir objektyviai pagrįstos kompensacijos.

Daugiau informacijos: ES piliečių teisės, susijusios su vartojimo kreditu

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2