This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Uzmanieties no saules šovasar!slide
right
transtrans
 

Kompleksās brīvdienas
Daļlaika lietojums
Ceļot ar lidmašīnu
Ceļot ar dzīvniekiem
Uzmanieties no saules šovasar!

Patērētāji, saules aizsarglīdzekļus lietojiet lietpratīgi!

Eiropas Komisija, sākoties atvaļinājumu sezonai, brīdina patērētājus par to, cik svarīgi ir izmantot atbilstošus saules aizsarglīdzekļus šovasar, un atkārtoti aicina pievērst uzmanību skaidrāk saprotamajai marķējuma sistēmai uz saules aizsarglīdzekļiem. Jaunais marķējums, tostarp jauns UVA logotips vai spiedogs uz pudelēm un aizliegums lietot maldinošus uzrakstus, piemēram, “pasargā no saules iedarbības” vai “absolūta aizsardzība”, ir atbilde uz 2006. gada septembrī pieņemto Komisijas ieteikumu par saules aizsarglīdzekļiem. Turklāt Komisija vēlas atgādināt patērētājiem, ka ir vairāki iemesli, kāpēc saules aizsarglīdzekļi izmantojami tikai kā viens no vairākiem pasākumiem, lai pasargātos no saules radītā ultravioletā (UV) starojuma.

Press release
Memo


Daudzi no mums izvēlas atvaļinājumu pavadīt siltajās zemēs. Tomēr nevajag aizmirst, ka uzturēšanās saulē var būt bīstama, arī tad, ja uzturamies saulē īsu brīdi. Saule var izraisīt ādas vēzi. Komisija pagājušo gadu pastāvīgi atgādināja, cik svarīgi ir sevi pasargāt no kaitīgās saules iedarbības, kuras pamatā ir UV-A un UV-B starojums. Jāuzmanās ir katram un uz iepakojuma jāmeklē jaunais saules aizsarglīdzekļu marķējums “UVA”, kas norāda, ka ražojums pienācīgi pasargā kā no UV-A starojuma, tā arī no UV-B starojuma:

Tuvojoties 2008. gada vasaras atvaļinājumu laikam, katram ir jāzina, cik svarīga ir laba aizsardzība. UZMANIETIES NO SAULES ŠOVASAR!

Kas ir jāzina patērētājiem?

Saules aizsarglīdzekļu izmantojums ir viens no pasākumiem, kas veicams, lai pasargātu sevi no saules. Citi pasākumi ir šādi:

  • Avoid excessive sun exposure at peak hours Neuzturieties daudz saulē dienas karstākajā laikā, t.i., parasti no pulksten 11.00 līdz pulksten 15.00.
  • Keep yourself well covered, including hat, T-shirt, and sun glasses  Kad nevarat palikt ēnā, pasargājiet sevi, valkājot cepuri, T-kreklu un saules brilles, kas jūs sargās papildus.
  • Avoid direct sun exposure for babies and young children  Rūpējieties, lai zīdaiņi un mazi bērni neatrastos tiešas saules staros..
  • Use sunscreen products generously  Uzklājiet saules aizsarglīdzekli pietiekamā daudzumā. Pareizs līdzekļa pielietojums ir tikpat svarīgs kā paša ražojuma izvēle. Lai nodrošinātu aizsardzības līmeni, kas norādīts ar "saules aizsardzības faktoru", ir svarīgi uzklāt 2mg/cm². Tie ir 36 grami (6 pilnas tējkarotes) sauļošanās krēma pieaugušajiem. Šobrīd patērētāji parasti izmanto tikai pusi no šī daudzuma. Minētais daudzums uz ķermeņa jāuzklāj vēlreiz pēc peldēšanās vai noslaucīšanās ar dvieli, lai saglabātos aizsardzība. Šajā lapā ievietotās piktogrammas atgādinās galvenos faktus un skaitļus par uzturēšanos saulē.
  • Use sunscreen products against both UVB and UVA radiation Izmantojiet saules aizsarglīdzekļus, kas pasargā gan no UVB, gan no UVA starojuma.

Paziņojums presei: Uzmanieties no saules šovasar!

Papildu informācija

Saules aizsarglīdzekļu marķēšanas noteikumi ES
Piktogrammas ar lielāku izšķirtspēju iespējams lejupielādēt šeit.gif (.ai)

Papildu informācija jūsu valstī::

Bulgaria
Ministry of Health

Nederlands
- Verstandig zonnen

- Zonnetips
- Gouden Regels

Sweden
SOLinformation

Denmark
- Skru ned for solen
- Solcreme og selvbruner/selvbrunerkabiner: Miljøstyrelsens kosmetikguide

Norway
Kreft foreningen
United Kingdom
- Sunsmart
- Sunsense
France
- Soleil – mode d’emploi
- Guide de la protection solaire
Finland
- Radiation and Nuclear Safety Authority
- Finnish Meteorological Institute
- Finnish Cancer Organisations
Poland
UVAgaslonce
Belgium
- French version: soleilmalin
- Dutch version: veiligindezon

Slovak republic
Public Health Office of the Slovak Republic

Austria
Federal Ministry for Health, Family and Youth
Germany
Haut.de
Spain
El sol
Czech Republic
Ministry of Health
Slovenia
Ministry of Health
Hungary
Napsugarzas.hu

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2