This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Šią vasarą saule mėgaukitės protingai!slide
right
transtrans
 

Atostogų paketai
Teisė tam tikru laiku naudotis gyvenamosiomis patalpomis
Kelionės lėktuvu
Kelionės su gyvūnais
Šią vasarą saule mėgaukitės protingai!

Vartotojų reikalai. Šią vasarą mėgaukitės saule saikingai

Prasidėjus atostogų metui, Europos Komisija įspėja vartotojus, kad svarbu tinkamai apsisaugoti nuo saulės poveikio šią vasarą ir primena apie naująją aiškesnę apsaugos nuo saulės poveikio gaminių ženklinimo tvarką. Naujosios etiketės, įskaitant naująjį UVA logotipą arba žymą ant gaminių ir draudimą vartoti klaidinančius teiginius, kaip antai, „visiškai nepraleidžiantis saulės spindulių“ arba „visapusė apsauga“, yra atsakas į 2006 m. rugsėjo mėn. priimtą Komisijos rekomendaciją dėl apsaugos nuo saulės poveikio gaminių. Komisija taip pat primena vartotojams, kad esama keleto priežasčių, kodėl apsaugos nuo saulės gaminiai tėra tik viena iš daugelio būtinų apsaugos nuo UV spinduliuotės priemonių.

Press release
Memo


Daugelis mūsų vykstame atostogauti tikėdamiesi smagiai praleisti laiką saulėje. Tačiau net ir neilgas buvimas saulėkaitoje gali būti pavojingas – saulė gali sukelti odos vėžį. Praėjusiais metais Komisija atkreipė dėmesį į tai, kad piliečiai turi saugotis pavojingo saulės poveikio – ir ultravioletinių A, ir B spektro spindulių. Piliečiai turėtų būti budrūs ir rinktis apsaugos priemones su nauja apsaugos nuo saulės etikete „UVA“, rodančia, kad priemonės tinkamai saugo ir nuo ultravioletinio spektro A, ir nuo B spindulių:

Prasideda 2008 metų atostogų laikotarpis, todėl kiekvienas žmogus turi žinoti apie tinkamos apsaugos nuo saulės svarbą. ŠIĄ VASARĄ MĖGAUKITĖS SAULE PROTINGAI!

Ką vartotojai turėtų žinoti?

Vartotojams patariama apsaugos nuo saulės priemones naudoti tik kaip vieną iš daugelio būdų apsisaugoti nuo saulės poveikio. Kiti būdai nurodyti toliau.

  • Avoid excessive sun exposure at peak hours Venkite ilgo buvimo saulėje didžiausio jos aktyvumo valandomis– paprastai 11−15 val.
  • Keep yourself well covered, including hat, T-shirt, and sun glasses  Jei saulės išvengti neįmanoma, vilkėkite nuo jos gerai saugančius drabužius, dėvėkite galvos apdangalus ir akinius nuo saulės.
  • Avoid direct sun exposure for babies and young children  Saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių kūdikius ir vaikus.
  • Use sunscreen products generously  Naudokite pakankamą apsaugos nuo saulės priemonės kiekį. Tinkamai naudoti priemonę taip pat svarbu, kaip ir nuspręsti, kokią priemonę pasirinkti. Kad apsaugos lygis atitiktų nurodytą apsaugos nuo saulės koeficientą, būtina 1 cm² sunaudoti 2 mg priemonės. Tai maždaug 36 gramai (6 pilni arbatiniai šaukšteliai) apsaugos nuo saulės kremo suaugusiojo kūnui. Šiuo metu vartotojai naudoja tik maždaug pusę šio kiekio. Kad apsaugos lygis nesumažėtų, išsimaudžius arba nusišluosčius rankšluosčiu reikia pakartotinai užsitepti tokį pat kiekį. Atkreipkite dėmesį į piktogramas, kuriomis iliustruojama, kaip saugotis kenksmingo saulės poveikio.
  • Use sunscreen products against both UVB and UVA radiation Naudokite tokias apsaugos nuo saulės priemones, kurios saugo ir nuo ultravioletinių A, ir B spektro spindulių.

Pranešimas spaudai: Šią vasarą mėgaukitės saule protingai!

Daugiau informacijos

ES apsaugos nuo saulės priemonių ženklinimo taisyklės
Didelės skiriamosios gebos piktogramas parsisiųsite spustelėję čiagif (.ai)

Daugiau informacijos jūsų šalyje::

Bulgaria
Ministry of Health

Nederlands
- Verstandig zonnen

- Zonnetips
- Gouden Regels

Sweden
SOLinformation

Denmark
- Skru ned for solen
- Solcreme og selvbruner/selvbrunerkabiner: Miljøstyrelsens kosmetikguide

Norway
Kreft foreningen
United Kingdom
- Sunsmart
- Sunsense
France
- Soleil – mode d’emploi
- Guide de la protection solaire
Finland
- Radiation and Nuclear Safety Authority
- Finnish Meteorological Institute
- Finnish Cancer Organisations
Poland
UVAgaslonce
Belgium
- French version: soleilmalin
- Dutch version: veiligindezon

Slovak republic
Public Health Office of the Slovak Republic

Austria
Federal Ministry for Health, Family and Youth
Germany
Haut.de
Spain
El sol
Czech Republic
Ministry of Health
Slovenia
Ministry of Health
Hungary
Napsugarzas.hu

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2