This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Kaitske end liigse päikese eest sel suvel!slide
right
transtrans
 

Puhkusepaketid
Majutuskoha osaajalise kasutamise õigus
Lennureis
Lemmikloomadega reisimine
Kaitske end liigse päikese eest sel suvel!

Kaitse end liigse päikesekiirguse eest

Puhkuseperioodi künnisel tahab Euroopa Komisjon tarbijatele meelde tuletada, et suvel on oluline end liigse päikesekiirguse eest kaitsta. Seejuures on abiks endisest selgem märgistus päikesekaitsetoodete pakenditel. Tänu komisjoni soovitusele, mis võeti vastu 2006. aasta septembris, on kasutusel uued märgised, sealhulgas uus UVA-logo või kleebis pudelil. Samuti ei tohi enam kasutada segadusttekitavad kirjeldusi nagu „päikeseblokaator” või „täielik kaitse”. Komisjon juhib tähelepanu ka sellele, et mitmel põhjusel on päikesekaitsetooted vaid üks paljudest abinõudest, mida tuleks kasutada enda kaitsmiseks päikese UV-kiirguse eest.

Press release
Memo


Paljud meist lähevad puhkusele, et veeta õnnelikud päevad päikese käes. Kuid päikese käes viibimisel on oma varjukülg, isegi suhteliselt madalate kiirgustasemete juures – päike võib põhjustada nahavähki. Eelmisel aastal juhtis komisjon kodanike tähelepanu vajadusele kaitsta end ohtlike päikesemõjude, nii UV-A kui ka UV-B kiirguse eest. Inimesed peaksid olema valvsad ning pöörama tähelepanu uuele päikesekaitse märgistusele „UVA”, mis tähistab piisavat kaitset nii UV-A kui ka UV-B kiirguse eest:

2008. aasta puhkusehooajal peab igaüks pidama silmas piisava päikesekaitse olulisust. HOIDUGE SEL SUVEL LIIGSE PÄIKESE EEST!

Mida peaksid tarbijad teadma?

Tarbijatel soovitatakse päikesekaitsetooteid kasutada ainult ühe osana meetmetest, mis aitavad tagada kaitse päikese eest. Muud soovitused on:

  • Avoid excessive sun exposure at peak hours Vältige ülemäärast päikese käes viibimist päikesekiirguse tippajal, mis on tavaliselt kell 11–15;
  • Keep yourself well covered, including hat, T-shirt, and sun glasses  Kui peate siiski viibima päikese käes, katke end ning kandke muu hulgas mütsi ja T-särki. Ka päikeseprillid annavad täiendavat kaitset;
  • Avoid direct sun exposure for babies and young children  Kandke hoolt, et imikud ja väikesed lapsed ei oleks otseselt päikese käes.
  • Use sunscreen products generously  Kasutage päikesekaitsetooteid piisaval hulgal. Toote õige kasutamine on täpselt sama oluline kui toote väljavalimine. Et saavutada kaitse, mis on märgitud „päikesekaitse faktorina”, on vaja kasutada 2mg toodet ühe ruutsentimeetri kohta. See on umbes 36 grammi (6 teelusikatäit) päikesekreemi täiskasvanud inimese kohta. Praegu kasutavad tarbijad ainult umbes poolt sellest kogusest. Pärast ujumist või rätikuga kuivatamist on kaitse säilitamiseks vaja sama kogus uuesti peale määrida. Lisatud on piktogrammid, mida kasutatakse päikesekaitsega seotud peamiste faktide ja numbrite meeldetuletamiseks.
  • Use sunscreen products against both UVB and UVA radiation Kasutage päikesekaitsetooteid, mis kaitsevad nii UV-B kui ka UV-A kiirguse eest;

Pressiteade: Hoiduge sel suvel liigse päikese eest!

Lisateave:

Päikesekaitsetoodete märgistamise eeskirjad ELis
Kõrge resolutsiooniga piktogrammide allalaadimiseks klõpsake siingif (.ai)

Täiendav teave teie liikmesriigis:

Bulgaria
Ministry of Health

Nederlands
- Verstandig zonnen

- Zonnetips
- Gouden Regels

Sweden
SOLinformation

Denmark
- Skru ned for solen
- Solcreme og selvbruner/selvbrunerkabiner: Miljøstyrelsens kosmetikguide

Norway
Kreft foreningen
United Kingdom
- Sunsmart
- Sunsense
France
- Soleil – mode d’emploi
- Guide de la protection solaire
Finland
- Radiation and Nuclear Safety Authority
- Finnish Meteorological Institute
- Finnish Cancer Organisations
Poland
UVAgaslonce
Belgium
- French version: soleilmalin
- Dutch version: veiligindezon

Slovak republic
Public Health Office of the Slovak Republic

Austria
Federal Ministry for Health, Family and Youth
Germany
Haut.de
Spain
El sol
Czech Republic
Ministry of Health
Slovenia
Ministry of Health
Hungary
Napsugarzas.hu

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2