This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Zájezdyslide
right
transtrans
 

Zájezdy
Dočasné užívání nemovitosti
Cestování letadlem
Cestování se zvířaty V létě pozor na slunce!

„Jaká jsou má práva při sporu s cestovní kanceláří?“

Annuka a Carl si prostřednictvím finského poskytovatele cestovní kanceláře rezervovali týdenní dovolenou v pětihvězdičkovém hotelu na pláži Paphos na Kypru. Když však dorazili na místo, zjistili, že je společnost ubytovala ve tříhvězdičkovém hotelu několik kilometrů od pláže.

„Hotel nebyl zdaleka takový, jak jsme očekávali, a na pláž jsme každý den museli jezdit autobusem. Finská cestovní kancelář nám sdělila, že náš původní hotel byl z důvodu rekonstrukce uzavřen a že v hotelech stejného standardu nebyl k dispozici žádný volný pokoj, neboť sezóna již byla v plném proudu.

Samozřejmě jsem si stěžovali, ale odmítli nám vrátit peníze s tím, že oni nemohli události nijak ovlivnit. Jaká máme v tomto případě práva?“

Jako občan EU máte mnoho práv, která vám mohou dát pocit bezpečí a sebevědomí, a to při cestách v rámci EU i mimo ni.

Předpisy EU chrání spotřebitele při nákupu kombinace cestovních služeb od podniku usazeného v EU. Takové zájezdy běžně zahrnují dopravu a ubytování a jejich součástí mohou být také strava a výlety.

Podle předpisů EU je cestovní kancelář povinna poskytovat o navrženém zájezdu přesné informace včetně informací o dopravě, ubytování, stravě, cestovním plánu a požadavcích na pojištění.

Pokud vaše dovolená neodpovídá tomu, co bylo uvedeno v katalogu, musí vám cestovní kancelář nabídnout náhradu.

Pokud cestovní kancelář během vaší dovolené zkrachuje, musí mít zajištěno, abyste se dostali zpět domů. Kromě toho máte právo rezervaci zrušit, pokud kancelář výrazně změní základní podmínky zájezdu jako datum nebo cenu.

Další informace: zájezdy

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2