This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Ceļot ar dzīvniekiemslide
right
transtrans
 

Kompleksās brīvdienas
Daļlaika lietojums
Ceļot ar lidmašīnu
Ceļot ar dzīvniekiem
Uzmanieties no saules šovasar!

„Vai es varu ņemt līdzi atvaļinājumā savus suņus?”

Itāliete Roberta ir skolotāja Madridē. Šovasar viņa vēlas apciemot vecākus Florencē. Nesen viņa nopirkusi divus kucēnus un nezina, vai drīkst ņemt tos līdzi ceļojumā.

„Es tiešām priecātos, ja, aizbraukusi uz Itāliju, varētu parādīt vecākiem suņukus. Vai Eiropas Savienībā drīkst ceļot kopā ar lolojumdzīvniekiem? Kas man jādara, lai es varētu paņemt viņus līdzi?”

Pašlaik ir viegli ceļot no vienas ES dalībvalsts uz citu kopā ar lolojumdzīvniekiem. Par kaķiem, suņiem un kāmjiem gandrīz visās valstīs ES pieņemti saskaņoti tiesību akti, tāpēc tikai jāpārliecinās, vai dzīvniekam ir:

  • izdarīta derīga vakcinācija pret trakumsērgu;
  • elektronisks retranslators vai salasāms tetovējums;
  • mājas (istabas) dzīvnieka pase, ko izdevis veterinārārsts.

Lai ieceļotu Īrijā, Maltā, Zviedrijā un Lielbritānijā, ir vajadzīga papildu pārbaude, lai nodrošinātu, ka trakumsērgas vakcīna ir iedarbojusies. Iespējams, dzīvnieks būs jāatbrīvo no ērcēm un lenteņiem.

Turklāt jūs varat izmantot mājas (istabas) dzīvnieka pasi, ceļojot uz/no ES kaimiņvalstīm, kur trakumsērga tiek kontrolēta apmēram tādā pašā līmenī kā ES .. Šīs valstis ir Andora, Īslande, Lihtenšteina, Monako, Norvēģija, Sanmarīno, Šveice un Vatikāns.

Pirms ar lolojumdzīvnieku dodaties ceļā, Eiropas Komisija iesaka vienmēr apspriesties ar veterinārārstu par gala mērķa valsti un konkrētajiem apstākļiem.

Par citiem dzīvniekiem (izņemot kaķus, suņus, kāmjus) katrā ES valstī pieņemti savi tiesību akti.


Dzīvnieku lidmašīnā

Ja vēlaties lidot un ņemt līdzi lolojumdzīvnieku, pirms rezervējat biļeti, svarīgi ir sazināties ar aviokompāniju.

Aviokompānijām ir dažādi nosacījumi ceļošanai ar lolojumdzīvniekiem, tomēr parasti tās lūdz:

  • nodrošināt, lai dzīvnieks būtu drošā, ceļošanai paredzētā kastē vai būrī;
  • nodrošināt, lai lolojumdzīvniekam būtu izdarītas visas vajadzīgās vakcinācijas, viņam būtu visas apliecības un atļaujas ieceļot valstī, uz kuru dodaties;
  • nodrošināt to, lai dzīvniekam būtu ērti, viņa būris vai kaste būtu pietiekami plaša un viņam pietiktu barības un ūdens visam ceļojumam.

Joprojām tiek pieņemti grozījumi.

Eiropas Komisija 2007. gada 8. oktobrī pieņēma ziņojumu Parlamentam un Padomei par lolojumdzīvnieku nekomerciālu pārvadāšanu uz ES un tās iekšienē.

Papildu informācija: Veselības prasības, kas piemērojamas lolojumdzīvnieku nekomerciālai pārvietošanai

Izmaksas

Ceļojot ar dzīvniekiem uz dažādām valstīm un ar dažādiem transporta veidiem, izmaksas var atšķirties. Katrā ziņā būs jāmaksā veterinārārstam par dzīvnieka pasi un vajadzīgajām procedūrām.

Piemēram, aviokompānijas piemēro dažādus samaksas veidus par dzīvnieku transportēšanu. Dažas prasīs maksāt pēc papildu bagāžas tarifiem (piemēram, 20 eiro par kilogramu). Citas lūgs fiksētu maksu, piemēram, 50 eiro katrā virzienā.

Papildu informācija: Jautājumi un atbildes par mājas (istabas) dzīvnieka pasi

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2