This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Kelionės su gyvūnaisslide
right
transtrans
 

Atostogų paketai
Teisė tam tikru laiku naudotis gyvenamosiomis patalpomis
Kelionės lėktuvu
Kelionės su gyvūnais
Šią vasarą saule mėgaukitės protingai!

„Ar vykdama atostogų galiu kartu pasiimti savo šunis?“

Roberta yra italė, tačiau šiuo metu dirba mokytoja Madride. Ji norėtų šią vasarą aplankyti Florencijoje gyvenančius tėvus, tačiau neseniai nusipirko du šuniukus ir nežino, ar gali pasiimti juos į kelionę.

„Kai grįšiu į Italiją, labai norėčiau, kad tėvai pamatytų mano šunis. Ar ES leidžiama į keliones imti gyvūnus? Ką turiu padaryti, kad galėčiau pasiimti juos kartu?“

Dabar keliaujant į kitas ES šalis visai paprasta drauge vežtis ir savo naminį gyvūnėlį. ES suderinti teisės aktai dėl kačių, šunų ir šeškų šiuo metu galioja daugumoje ES valstybių, taigi jums tereikia pasirūpinti:

  • gyvūno skiepais nuo pasiutligės;
  • po kailiu įsiuvama mikroschema arba įskaitoma tatuiruote;
  • naminio gyvūno pasu, kurį gali išduoti jūsų gyvūno veterinarijos gydytojas.

Į Airiją, Maltą, Švediją ar Jungtinę Karalystę įvežamam gyvūnui privalomas papildomas tyrimas, patvirtinantis, kad skiepai nuo pasiutligės buvo veiksmingi. Taip pat gali tekti išeiti gydymo nuo erkių ir kaspinuočių kursą.

Su naminio gyvūno pasu gyvūną taip pat galite vežtis į kaimyninę ES šalį, kurioje taikomos tokios pačios su pasiutlige susijusios taisyklės kaip ir ES (t. y. laikoma, kad joje padėtis kontroliuojama), arba parsivežti iš jos. Šios šalys – Andora, Islandija, Lichtenšteinas, Monakas, Norvegija, San Marinas, Šveicarija ir Vatikanas.

Europos Komisija rekomenduoja visais atvejais prieš leidžiantis į kelionę su naminiu gyvūnu pasitarti su veterinarijos gydytoju dėl šalies, į kurią vykstama, ir konkrečių aplinkybių.

Visiems gyvūnams, išskyrus kates, šunis ir šeškus, ES šalyse taikomi nacionaliniai įstatymai.


Gyvūnai lėktuve

Jeigu lėktuvu norite gabentis savo naminį gyvūną, būtinai aptarkite šį klausimą su atsakingais oro transporto bendrovės darbuotojais dar prieš užsisakydami bilietą.

Oro transporto bendrovės nustato skirtingas naminių gyvūnų skraidinimo sąlygas, tačiau daugeliu atvejų būsite paprašyti užtikrinti:

  • kad gyvūnas būtų saugioje kelioninėje dėžėje arba narve;
  • kad turėtumėte visų privalomų gyvūno skiepų patvirtinimus, sertifikatus ir leidimus įsivežti gyvūną į kelionės tikslo šalį;
  • kad gyvūnas jaustųsi patogiai, turėtų pakankamai vietos narve ar dėžėje ir užtektinai maisto ir (arba) vandens kelionei.

Pastaruoju metu buvo atlikta pakeitimų:

Europos Komisija 2007 m. spalio 8 d. patvirtino nekomercinio naminių gyvūnų gabenimo ES ar į ES ataskaitą Parlamentui ir Tarybai.

Daugiau informacijos: Sveikatos reikalavimai, taikomi gabenant naminius gyvūnus nekomerciniais tikslais

Kaina

Kelionės kartu su gyvūnais kaina gali skirtis įvairiose šalyse ir keliaujant skirtingomis transporto priemonėmis. Tačiau visais atvejais jūs turėsite sumokėti savo veterinarijos gydytojui už naminio gyvūno pasą ir kelionei būtiną gydymo kursą.

Oro transporto bendrovės taiko skirtingus gyvūnų skraidinimo apmokestinimo būdus. Vienos bendrovės prašo sumokėti papildomo bagažo priemokas (pvz., 20 EUR/kg ), kitos ima fiksuotą mokestį, pvz., 50 EUR į vieną pusę.

Daugiau informacijos: Klausimai ir atsakymai dėl naminių gyvūnėlių pasų

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2