This site was  archived on 27/06/14
27/06/14
Visit the new website!

Language selector

 
left
  Reisimine koos lemmikloomadegaslide
right
transtrans
 

Puhkusepaketid
Majutuskoha osaajalise kasutamise õigus
Lennureis
Lemmikloomadega reisimine
Kaitske end liigse päikese eest sel suvel!

„Kas ma saan oma koerad reisile kaasa võtta?”

Roberta on itaallanna, kuid töötab õpetajana Madridis. Ta tahaks külastada sel suvel oma vanemaid Firenzes, aga ta on äsja ostnud kaks kutsikat ega tea, kas ta saab need reisile kaasa võtta.

„Ma tahaks väga, et mu vanemad näeksid mu koeri, kui ma lähen Itaaliasse. Kas Euroopa Liidus on lubatud reisida koos lemmikloomadega? Mida ma pean tegema, et ma saaks nad endaga kaasa võtta?”

Praegusel ajal on lihtne reisida koos oma lemmikloomaga ELi riikides. Kasside, koerte ja tuhkrute suhtes kehtivad enamikus ELi riikides nüüdseks ühtlustatud õigusaktid, st et peate oma lemmiklooma puhul ainult tagama, et:

  • ta on vaktsineeritud marutaudi vastu;
  • tal on elektrooniline transponder või selgelt loetav tätoveering;
  • tal on lemmikloomapass, mille saab välja anda teie veterinaararst.

Iirimaale, Maltasse, Rootsi ja Ühendkuningriiki sisenemisel on nõutav lisakontroll tagamaks, et marutaudivastane vaktsineerimine on olnud tõhus. Samuti võib olla vajalik anda loomale puugi- ja paelussivastast rohtu.

Lemmikloomapassi saate kasutada ka reisimisel Euroopa Liidu naaberriikidesse, kus marutaudiolukord on võrdväärne ELi omaga (st et olukord loetakse olevat kontrolli all). Nende hulka kuuluvad Andorra, Island, Liechtenstein, Monaco, Norra, San Marino, Šveits ja Vatikani Linnriik.

Euroopa Komisjon soovitab teil alati enne lemmikloomaga reisimist rääkida oma veterinaararstile reisi sihtriigist ja arutada temaga teie lemmikloomaga seotud küsimusi.

Kõigi muude loomade suhtes, v.a kassid, koerad ja tuhkrud, kehtivad igas ELi riigis riiklikud õigusaktid.


Lemmikloomad lennukis

Kui soovite oma lemmiklooma lennukisse kaasa võtta, siis tuleb sellest lennuettevõtjale enne pileti broneerimist kindlasti teatada.

Lennuettevõtjad on kehtestanud eri tingimused lemmikloomadega reisimiseks, kuid üldjuhul nad paluvad tagada, et:

  • loom on turvalises kastis või puuris;
  • loomale on manustatud kõik teie reisi sihtriigis nõutavad vaktsiinid, tal on kõik vastavas sihtriigis nõutavad sertifikaadid ja sisenemisload;
  • loomal on mugav, tal on puuris või kastis piisavalt ruumi ja piisavalt toitu ja/või vett reisi ajaks.

Vahepeal tehtud muudatused:

Euroopa Komisjon võttis 8. oktoobril 2007 Euroopa Parlamendile ja nõukogule esitamiseks vastu aruande lemmikloomade mittekaubandusliku liikumise kohta liikmesriikide vahel ja kolmandatest riikidest ELi.

Lisateave: Lemmikloomade mittekaubandusliku liikumise suhtes kohaldatavad loomatervishoiunõuded

Kulud

Lemmikloomadega reisimise maksumus võib erineda riigiti ja transpordivahenditi. Kuid teil tuleb siiski maksta oma veterinaararstile lemmikloomapassi väljastamise ja vaktsineerimise eest.

Lennuettevõtjad rakendavad erinevaid lemmikloomade vedamise maksustamise meetodeid. Mõned paluvad teil tasuda n-ö üleliigse pagasi eest (nt 20 eurot kilogrammi eest). Teistel on kehtestatud püsitasu, nt 50 eurot ühel suunal.

Lisateave: Lemmikloomapassi käsitlevad küsimused ja vastused

 
lefttranspright

 

  Print  
Public HealthFood SafetyConsumer Affairs
   
requires javascript

Consumers Affairs 2