Naršymo kelias

Sveiki, mano svetainės lankytojai !

Esu už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė ir labai džiaugiuosi, kad man tenka rūpintis Europos Sąjungos veikla šiose visiems Europos piliečiams svarbiose srityse.

Mano siekis – plėtoti tokią politiką, kad Europa žmonėms atvertų didelių galimybių ir kad būtų skatinami platūs užmojai, o visų amžiaus grupių žmonės turėtų geram darbui rasti būtinų įgūdžių ir galėtų gyventi visavertį gyvenimą.

 

Europos ateitis – mūsų jaunimas, o apie ateitį galvoti turime visi.Nuveikti reikia dar daug.Šiandienos pasaulyje nepriimtina, kad, pavyzdžiui, kas penktas Europos Sąjungos penkiolikmetis prastai skaito, o kas šeštas anksti palieka mokyklą.Ketinu bendradarbiauti su valstybėmis narėmis ir visais mūsų partneriais, kad raštingumo ir išsilavinimo lygis pakiltų.

 

Europai tenka svarbus vaidmuo ir kovoje su lyčių stereotipais.Skatinsiu daugiau merginų studijuoti matematiką, gamtos ir technologijų mokslus, kad daugiau moterų įgytų profesijas, kurias šiuo metu dažniausiai renkasi vyrai, pavyzdžiui, inžinieriaus.Tuo pat metu raginsiu daugiau vaikinų tapti, pavyzdžiui, mokytojais. Dabar dauguma mokytojų yra moterys.Žinoma, daug dėmesio skirsiu ir kalbų mokymuisi.Daugiakalbystė – tai vartai į platų pasaulį, kuriame daugybė galimybių. Ji padeda formuoti plačias pažiūras, pažinti įvairias kultūras ir istoriją, kurios yra neatsiejama Europos dalis ir didelis turtas.

 

Ketinu paskelbti svarbią jaunimo judumo skatinimo iniciatyvą. Ši iniciatyva taps Europos 2020 m. strategijos, kurioje bus nustatytos kito dešimtmečio ES veiklos gairės, dalimi.Visiems jaunuoliams turėtų būti suteikta galimybė dalį studijoms ar profesiniam pasirengimui skirto laiko studijuoti užsienyje.

 

Kultūra – įvairių Europos tradicijų ir nevienalytės tapatybės pagrindas.Kultūra apima daugybę dalykų nuo stulbinančio graikų ir romėnų palikimo iki populiariosios muzikos konkurso „European Border Breakers“ ir Europos Sąjungos lėšomis paremtų P. Almodovaro bei B. Bertolucci filmų. Ji yra mūsų civilizacijos pamatas.Be to, kultūra – svarbus gerovės ir darbo vietų šaltinis. Turizmo, kultūros ir kūrybos sektoriuose sukuriama 2,6 % Europos bendrojo vidaus produkto.

 

Sportas be galo svarbus švietimo, socialinės įtraukties ir sveikatos srityse.Ši svarba pripažįstama naujojoje Lisabonos sutartyje.Be to, sportas labai veikia ekonomiką.Bendradarbiaudama su profesionalų ir mėgėjų organizacijomis sieksiu užtikrinti, kad skatintume rungtyniauti sąžiningai ir kovoti su dopingu, kad mūsų jauni sportininkai būtų tinkamai apsaugoti ir kad būtų kovojama su rasizmu ir smurtu.

 

Manęs laukia sunkios užduotys, tačiau žinau, kad galiu pasikliauti man dirbti padėsiančiomis tarnybomis.Tikiuosi artimai bendradarbiauti su Europos Parlamentu, valstybių narių vyriausybėmis, pilietine visuomene, o šioje svetainėje – ir tiesiogiai su jumis.

 

Jei norite daugiau sužinoti apie mano ateities planus, spustelėkite nuorodą „Mano prioritetai“.Ši svetainė bus nuolat atnaujinama, tad nedvejodami įtraukite ją į savo adresyną!

 

Androulla Vassiliou

 

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 13/06/2012 |  Į puslapio pradžią