Navigatsioonitee

Tere tulemast minu veebilehele

 

Hariduse, kultuuri, mitmekeelsuse ja noorte volinikuna on mul suur au suunata ELi meetmeid valdkondades, mis mõjutavad iga Euroopa kodaniku elu.

 

Soovin täiendavalt arendada poliitikat, mis edendab võimaluste ja ambitsioonide Euroopat, et igas vanuses kodanikel oleksid oskused, mida nad vajavad korralike töökohtade leidmiseks ning mis viiks nad täisväärtusliku elu elamiseni.

 

Meie noored on Euroopa tulevik ning me kõike peame end selleks tulevikuks ette valmistama.Selleks on veel vaja teha palju jõupingutusi.Praegusel ajal on näiteks vastuvõetamatu, et üks viiest 15-aastasest noorest ELis oskab vaevu lugeda ning et üks kuuest jätab kooli varakult pooleli.Hakkan tegema koostööd liikmesriikide ning kõigi meie pühendunud partneritega, et parandada kirjaoskuse taset ja haridusstandardeid.

 

Euroopal on oluline roll ka sooliste stereotüüpide lammutamisel.Julgustan rohkem tüdrukuid matemaatikat, teadusaineid ja tehnoloogiat õppima, et saaksime kõrvaldada soolise ebavõrdsuse sellistes meeste poolt domineeritavates ametites nagu näiteks insenerikutse.Samas julgustan ma poisse õppima näiteks õpetajaks, sest selles ametis on praegu tunduvalt rohkem naisi.Samuti pean ma väga oluliseks keeleõpet:mitmekeelsus on võti paremate võimalustega maailma ning see aitab rikastada inimeste silmaringi teiste kultuuride ja ajalooga, mis on Euroopa rikkuse lahutamatu osa.

 

Osana strateegiast „Euroopa 2020”, millega määratakse kindlaks ELi meetmed järgmisel aastakümnel, käivitan ma ulatusliku algatuse, mille eesmärk on noorte liikuvuse soodustamine.Kõigil noortel peaks olema võimalus veeta osa oma õpingutest või koolitusest välismaal.

 

Kultuur asub meie mitmetahulise Euroopa identiteedi ja traditsioonide keskmes.Haarates kõike alates kreeklaste ja roomlaste imelisest pärandist kuni European Border Breakers' muusikaauhindade ning ELi abiga valminud Almodovari ja Bertolucci filmideni, on kultuur meie tsivilisatsiooni vankumatu alustala.Samuti on kultuur oluline rikkuse ja töökohtade allikas turismialal ning kultuuri- ja loomemajanduses, mille arvelt tuleb 2,6 % Euroopa SKPst.

 

Sport on hariduse, sotsiaalse integratsiooni ja tervise seisukohast väga oluline.  Selle spetsiifilisust tunnustatakse nüüd ka Lissaboni lepingus.Spordil on oluline mõju ka majandusele.Hakkan tegema koostööd profi- ja amatöörorganisatsioonidega, et tagada ausa mängu ja dopinguvastaste meetmete edendamine ning selleks, et kaitseksime noorsportlasi ja töötaksime rassismi ja vägivalla vastu.

 

Ees on ootamas palju väljakutseid, kuid olen kindel, et saan jääda lootma oma teenistuste pühendunud lähenemisviisile.Ootan lähedast koostööd Euroopa Parlamendi, riikide valitsuste, kodanikuühiskonna ja selle veebilehe kaudu otse ka teiega.

 

Selleks et saada üksikasjalikumat teavet minu tulevikuplaanide kohta, klõpsake lingil „minu prioriteedid”.Seda veebilehte ajakohastatakse regulaarselt, seega võite lisada selle „järjehoidjasse”.

 

Androulla Vassiliou

 

Viimati muudetud: 13/06/2012 |  Üles