Ši tinklavietė buvo archyvuota 18/07/2014
18/07/2014

Naršymo kelias

Pramonė ir verslumas

Efektyviai energiją naudojantys automobiliai

Puoselėti Europos pirmavimą automobilių gamybos pramonėje

Automobiliai paskatino praėjusio amžiaus pramonės revoliuciją ir praktiškai visiems suteikė greito judėjimo galimybę. Dabar jie gali mums padėti žengti į naują pramoninės eros etapą, kai nuvykti iš vienos vietos į kitą bus dar paprasčiau, o aplinka bus labiau tausojama. Europos Komisija siekia šio ambicingo tikslo. 

Stengtis, kad šis sektorius būtų ekologiškesnis, yra vienas iš išsamios strategijos įveikti dabartinę Europos automobilių gamintojų krizę tikslų. Automobilių sektoriuje sukuriama daugybė darbo vietų. Nuo jo tiesiogiai ir netiesiogiai priklauso per 12 mln. darbo vietų. Visoje Europoje yra apie 180 transporto priemonių gamyklų, kurių bendra apyvarta yra per 700 mlrd. eurų.

Tačiau pramonę stipriai veikia ekonomikos krizė ir Europos rinkos perpildymas. Nuo 2008 m gamyba ir pardavimas Europoje nuolat mažėjo. Dėl to gamyklos uždaromos, o darbuotojai atleidžiami iš darbo. Daugeliu atvejų automobilių gamintojų pelnas palaikomas tik dėl pardavimo už Europos ribų.

„Ateinančiais dešimtmečiais automobilių paklausa pasaulyje nepaprastai išaugs, todėl būtina sukurti efektyviau energiją naudojančius arba teršalų neišskiriančius modelius. Europos Komisijos strategija siekiama, kad šiuo metu naudojami tradiciniai varikliai, kurie per ateinančius dvidešimt metų tebebus plačiai naudojami, energiją naudotų efektyviau. Drauge rengiamasi ateities automobiliams su mažiau taršiais ir netgi visiškai netaršiais varikliais.“

Dėl šios sisteminės krizės ir jos pasekmių, nuo kurių kenčia nemažai susijusių sektorių, įskaitant plieno, chemijos ir tekstilės, Komisija imasi trejopų veiksmų.

Pirma, stengiamės tobulinti Europos ekonomiką, nes tai padės atkurti variklinių transporto priemonių paklausą Europoje. Jeigu jų vėl būtų parduodama daugiau, išliktų daugiau gamyklų. Nors kai kurių gamyklų uždarymas neišvengiamas, Komisija įdiegė procedūrų ir numatė lėšų, skirtų padėti atleistiems darbuotojams tinkamai persikvalifikuoti ir kuo greičiau grįžti į darbo rinką.

Antra, padedame pramonės sektoriams pereiti prie ekologiškų produktų gamybos. Jie, mūsų manymu, geriau patenkins aplinka besirūpinančių Europos vartotojų poreikius ir bus mažiau žalingi mūsų planetai.

Tai nėra tuščios viltys. Tikėtina, kad visame pasaulyje elektrinių transporto priemonių bus įregistruota vis daugiau ir kad iki 2020 m. ekologiški automobiliai sudarys 7 % ES automobilių rinkos. Kad šie pokyčiai vyktų sklandžiau, Komisija investuoja į ekologiškų automobilių mokslinius tyrimus, o pramonės sektoriuje siekiama, kad įprastiniai varikliai degalus naudotų efektyviau ir kad būtų sukurtos patikimos elektrinės transporto priemonės už prieinamą kainą.

Kuriama tinkama miesto infrastruktūra elektriniams automobiliams įkrauti ir Komisija siekia priimti bendrus standartus visose ES šalyse.

Trečia, mes stengiamės padėti mūsų automobilių gamintojams patekti į užsienio rinkas, kuriose iki 2020 m. tikimasi paklausos padvigubėjimo. Automobilių sektorius yra svarbus diskusijų objektas visose prekybos derybose su tarptautiniais partneriais.

Daugiau informacijos

Paskutinį kartą atnaujinta: 18/07/2014 |  Į puslapio pradžią