ES ir JAV pasirašė susitarimą tarpusavyje pripažinti patikimas eksporto ir importo įmones

2012 m. gegužės 4 d., Briuselis. Europos Komisijos narys Algirdas Šemeta iki pirmadienio lankysis Vašingtone, kur šiandien pasirašomas JAV ir ES susitarimas tarpusavyje pripažinti patikimas importo bei eksporto įmones ir joms taikyti paprastesnes muitinės procedūras. ES įgaliotieji ekonominių operacijų vykdytojai ir pagal atitinkamą JAV programą sertifikuotos įmonės galės muitinės patikras atlikti greičiau.  

Komisijos narys A. Šemeta sakė: „Šiandieninis susitarimas yra didelis žingsnis į priekį ES ir JAV prekybos ryšiuose. Tai svarbi naujovė su JAV prekiaujančioms ES įmonėms, ypač dabar, kai verslui taip reikalinga parama. Patikimomis pripažintos įmonės patirs mažiau išlaidų. Muitinės galės daugiau dėmesio skirti tikslinėms patikroms ir toliau stiprinti muitinės apsaugą."

Šio susitarimo dėka patikimu pripažintam ir įgaliotųjų ekonominių operacijų vykdytojų statusą turinčiam ES ir JAV verslui bus taikoma paprastesnė muitinės patikra. Administracinė našta tokioms įmonėms bus mažesnė, o prekių judėjimas bus lengviau prognozuojamas. Tokių įmonių Europoje yra apie penkis tūkstančius, jų skaičius nuolat auga.

 

ES ir JAV yra strateginės prekybos partnerės. 2011 m. importas ir eksportas sudarė apie 500 milijardų eurų. Šiandien pasirašytas susitarimas atvers daugiau prekybos galimybių eksportuotojams ir importuotojams. Tuo pačiu bus išlaikomi aukšti saugumo standartai, nes muitinės galės sutelkti dėmesį į tai, kas gali kelti realią grėsmę vartotojų saugumui.

 

Šio susitarimo nuostatos įsigalios iki 2012 m. liepos 1 d., įdiegus informacinių technologijų sistemas.

 

Vizito JAV metu gegužės 4-7 dienomis Komisijos narys susitiks su JAV nacionalinio saugumo sekretore Janet Napolitano, Baltųjų rūmų patarėja nacionalinio saugumo klausimais Heidi Avery, taip pat Tarptautinio valiutos fondo ir Pasaulio banko atstovais, Petersono tarptautinės ekonomikos instituto ekonomistais, Tarptautinės politikos centro ekspertais.

Išsamus pranešimas žiniasklaidai ir Komisijos nario pareiškimas: IP/12/449, SPEECH/12/328

Vaizdo siužetas: http://ec.europa.eu/avservices/video/videoplayer.cfm?ref=I073073

Vaizdo medžiaga: http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?sitelang=en&ref=I072894

Paskutinį kartą atnaujinta: 24/04/2013 |  Į puslapio pradžią