Energijos apmokestinimas: Komisijos nario Algirdo Šemetos pareiškimas po Europos Parlamento balsavimo

"Europos Parlamentas šiandien išreiškė paramą nuoseklesniam energijos produktų apmokestinimui. Pagrindinė mano pasiūlymo idėja – apmokestinti energijos produktus pagal jų išmetamą anglies dvideginį ir energetinę vertę – susilaukė ypač didelio Europos Parlamento narių palaikymo.

Aš esu įsitikinęs Komisijos pasiūlyta Energijos mokesčių pertvarka yra mūsų visų ateities kelias.

Tai iniciatyva, skatinanti aplinkai draugišką, "žalią" augimą.  Šis Komisijos pasiūlymas nesiekia didinti mokesčių dyzelinui. Tegaliu dar kartą pakartoti: jokio energijos mokesčių šuolio nebus, pasiūlymo poveikis dyzelino kainoms yra gerokai perdėtas. "

"Priešingai, siūlome apmokestinti visas kuro rūšis pagal neutralius, objektyvius ir racionalius principus. Degalai turi konkuruoti savo galimybėmis ir techninėmis savybėmis, o ne mokesčių lengvatoms. Be to, mūsų pasiūlytos naujovės paskatintų investicijas į technologijas, pažangą. Suteiktų galimybę ekologiškoms kuro rūšims patekti į rinką ir joje sąžiningai konkuruoti.

Mūsų pasiūlymas automobilių pramonei numato daug laiko – 11 metų - prisitaikyti. Ši pramonė visada itin sparčiai diegia naujoves ir geba greitai reaguoti į naujas tendencijas. Gamintojai būtų suinteresuoti kurti technologiškai pažangius automobilius mūsų vaikams ir anūkams.

 

Esu dėkingas už daugelio Europos Parlamento narių pastangas, ypač Astrid Lulling, už bandymą rasti kompromisą ir konstruktyvumą.

 

Aš ir toliau ginsiu Komisijos poziciją, nes manau, kad energijos mokesčių pertvarka yra ekonominė galimybė, kurios nedera praleisti."

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 24/04/2013 |  Į puslapio pradžią